کد خبر: ۵۷۸۱۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶

سایه چینی‌ها بر بازار خودروهای پاک

صادرات خودروهای سواری با انرژی نو از سوی چین در ماه گذشته بیش از دو برابر شد، زیرا نفوذ بیشتر این کشور در بازار جهانی خودرو تحت فشار اروپا و ایالات‌متحده قرار گرفته است.
به گزارش خودروکار -  داده‌های انجمن خودروهای سواری چین نشان می‌دهد خودروسازان در این کشور در ماه سپتامبر ۹۱هزار خودروی پاک را به خارج از کشور ارسال کردند که شامل خودروهای تمام‌برقی و پلاگین هیبریدی بود و نسبت به سال قبل ۱۰۷درصد افزایش داشت.


 تسلا در ایالات‌ متحده ۳۰هزار و ۵۶۶ دستگاه از کارخانه شانگهای خود به بازارهای خارج از کشور ارسال کرد، درحالی‌که ۴۳هزار و ۵۰۷ خودرو را به مشتریان محلی تحویل داده است. 

داده‌ها نشان می‌دهد بخش بزرگ باقیمانده از بازار خودروهای برقی، شامل خودروسازان محلی مانند بی‌وای‌دی و صنعت خودروی شانگهای می‌شود. 

محموله‌های خودروهای پاک‌ توانسته تا ۲۵.۴ درصد از کل صادرات خودروهای سواری را به خود اختصاص دهد. 

داده‌های انجمن خودروهای سواری چین نشان می‌دهد فروش کلی خرده‌فروشی وسایل نقلیه با انرژی نو در چین ۲۲.۱درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به ۷۴۶هزار دستگاه در سپتامبر رسیده است و با توجه به ثبت رکورد، رشد سالانه در حال کاهش است. 

بی‌وای‌دی همچنان با رکورد ۲۸۶هزار و ۹۰۳ خودرو در صدر فروش قرار دارد. 

کل خرده‌فروشی خودروهای سواری نسبت به سال گذشته ۵درصد افزایش یافته و به ۲.۰۲میلیون دستگاه رسیده است.

 براساس گزارش بلومبرگ، تسلا در ماه گذشته در مجموع ۷۴۰هزار و ۷۳ خودروی ساخت چین تحویل داد که نسبت به سال قبل ۱۰.۹درصد و نسبت به اوت ۱۲درصد کاهش داشته است.
برچسب ها: تسلا
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار