کد خبر: ۶۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۷

«فرسودگی» دلیل عمده خرابی اتوبوس‌ها

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران، فرسودگی را علت تعدد خرابی برخی اتوبوس‌های شرکت واحد در حین خدمت رسانی به شهروندان اعلام کرد.

«فرسودگی» دلیل عمده خرابی اتوبوس‌ها به گزارش خودروکار - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به گلایه شهروندان از تعدد خرابی اتوبوس‌های شرکت واحد در حین مسافربری به ویژه در محور خیابان ولی عصر گفت: علت عمده این وضع، فرسودگی اتوبوس هاست، بنابراین با توجه به فرسودگی اتوبوس‌ها، خرابی روزانه ۲ تا ۳ اتوبوس ۱۸ متری از میان ۱۲۰ اتوبوسی که در این مسیر فعال هستند، طبیعی است. 

مهدی علیزاده با اشاره به اینکه مشکلات این اتوبوس‌ها شامل مواردی، چون جوش‌آوردن خودرو و خراب شدن درهاست، گفت: عمر مفید این اتوبوس‌ها سپری شده، زیرا ۱۶ سال از زمان آغاز فعالیت آنها می‌گذرد در حالی که عمر مفید آنها ۱۲ سال است. 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران افزود: با توجه به گرمای هوا، شیب مسیر و تعداد بالای مسافران، گاهی شاهد جوش آوردن موتور اتوبوس‌ها هستیم، اما با توجه به تدابیر‌ اندیشیده شده، بخشی از لوازم مورد نیاز اتوبوس‌ها از طریق شرکت‌های طرف قرارداد در حال واردات است.

مهدی علیزاده گفت: همچنین با ابتکار تیم تعمیرات فن‌های اضافی روی اتوبوس‌ها نصب و آب پاش‌ها را تعمیر می‌کنند تا به زودی منجر به کاهش بخش عمده‌ای از این مشکل شود، اما بخش زیادی از مشکلات مربوط به فرسودگی اتوبوس‌ها و لوازم آنهاست.

 

منبع ایلنا

برچسب ها: اتوبوس‌
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار