کد خبر: ۵۷۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲
از سوی سازمان‌حمایت مصرف کنندگان :

نحوه رسیدگی به شکایات خودرویی اعلام شد

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با صدور نامه ای نحوه رسیدگی به شکایات خودرویی را اعلام کرد.
 به گزارش خبرنگار خودروکار، در این نامه آمده تمامی قراردادهای منعقده فروش خودرو از تاریخ ۱۱بهمن سال گذشته  به بعد تابع قیمت های ابلاغی شورای رقابت است.
ملاك قیمت همه قراردادهای منعقده از تاریخ ۱۱ بهمن سال گذشته در خصوص آن دسته از خودروهای فاقد قیمت مصوب شورای رقابت ،تاریخ ابلاغ قیمت این خودروها است.

در ادامه این نامه درباره قراردادهای قبلی خودروسازان مونتاژی آمده  متقاضیانی که تا تاریخ ۱۱ بهمن  تکمیل وجه کرده اند و تاکنون خودروهای خود را تحویل نگرفته باشند ، با توجه به اینکه قبل از این تاریخ خودروهای مونتاژی مشمول دستورالعمل شورای رقابت نبوده اند، بنابراین مشمول مصوبه قیمت های اعلامی شورای رقابت نیستد.
حسین فرهید زاده در این نامه تاکید کرده این موارد سه گانه عیناً بر گرفته از مصوبات
و مکاتبات شورای رقابت است و باید در رسیدگی به شکواییه های واصله مدنظر قرار گیرد.
وی همچنین تاکید کرده با توجه به برخی موارد منعکس شده به این سازمان، نکات تکمیلی باید در رسیدگی به موضوعات مدنظر قرار گیرد به طوری که براي قراردادهای منعقده از تاریخ۱۱ بهمن سال گذشته که تکمیل وجه شده و مطابق با اسناد و مدارك متقن ارایه و کل قیمت خودرو پرداخت شده اما به دلیل عدم تحویل خودرو،امکان ارایه فاکتور خرید توسط مصرف کنندگان میسر نیست،همکاران باید نسبت به دریافت و رسیدگی به شکواییه ها اقدام کنند.
برچسب ها: سازمان حمایت
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار