کد خبر: ۶۰۹۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱

کاهش ۱۲ درصدی تولید خودرو در بریتانیا

داده‌های صنعتی نشان داد، تولید خودرو بریتانیا در ماه مه ۱۱.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل و برای سومین ماه متوالی کاهش یافت زیرا تولیدکنندگان مدل‌های موجود را متوقف کردند و کارخانه‌های بیشتری به تولید خودروهای الکتریکی روی آوردند.

کاهش ۱۲ درصدی تولید خودرو در بریتانیابه گزارش خودروکار - انجمن سازندگان و بازرگانان موتور (SMMT) اعلام کرد که در ماه مه، در مجموع ۶۹ هزار و ۶۵۲ خودرو تولید شدند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۷۹ هزار و ۴۶ خودرو بود. حجم تولید آوریل ۷ درصد کاهش یافت.

خودروهای برقی شامل مدل‌های تمام الکتریکی، پلاگین هیبریدی و فول هیبریدی، تقریباً دو پنجم یا ۳۸ درصد از کل تولید را به خود اختصاص دادند که در مقایسه با مه سال قبل، سه درصد افزایش داشت. تولیدکنندگان در ماه مه مجموعا ۲۶ هزار و ۴۷۵ دستگاه خودروی الکتریکی تولید کردند.

طبق گزارش رویترز، تولید خودروهای برقی متوالی رشد کرده است زیرا غول‌هایی مانند نیسان و جگوار لندرور، تاتا موتورز، میلیاردها دلار در بریتانیا سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا برنامه‌های خودروهای الکتریکی را افزایش دهند زیرا این کشور تلاش می‌کند تا سال ۲۰۵۰ به صفر خالص برسد.

برچسب ها: تولید خودرو
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار