کد خبر: ۶۰۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۶

خودروسازان چینی روسفید شدند

سازندگان خودروهای برقی چینی رکود این صنعت را به چالش کشیدند زیرا کاهش قیمت باعث افزایش فروش می‌شود.

خودروسازان چینی روسفید شدندبه گزارش خودروکار - داده‌های صنعتی نشان می‌دهد که کاهش قیمت و مدل‌های جدید به سازندگان خودروهای برقی چینی، از جمله بی‌وای‌دی و نیو، کمک کرد تا به رشد فروش خود در ماه مه ادامه دهند، حتی در شرایطی که انتظار می‌رود بازار خودروهای سواری شاهد کاهش تحویل باشد. گروه سرس که با هوآوی تکنولوژی برای ساخت خودروهای برقی محبوب Aito کار می‌کند، با تحویل ۳۴هزار و ۱۰۰ خودرو در ماه مه، پیشتاز بوده که تقریبا سه برابر مقدار مشابه در سال گذشته تولید داشته است. 
 
 
بی‌وای‌دی، پرفروش‌ترین برند این کشور، در ماه مه ۳۳۰هزار و ۴۸۸ دستگاه خودروی سواری فروخت که در مقایسه با سال گذشته کمی بیش از یک‌چهارم افزایش داشت. این رشد ادامه‌دار در حالی رخ می‌دهد که تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی با چالش‌های فزاینده‌ای در داخل و خارج از کشور روبه‌رو هستند. با کاهش تقاضا برای وسایل نقلیه باتری‌دار که باعث افزایش رقابت می‌شود، سازندگان خودروهای برقی در حال تخفیف و سرعت بخشیدن به عرضه مدل‌های جدید هستند.

بی‌وای‌دی با کاهش قیمت بسیاری از مدل‌های محبوب در ماه فوریه جنگ قیمت‌ها را تشدید کرد که باعث شد سایرین نیز از آن پیروی کنند. در همین حال، دسترسی به بازارهای جدید خارج از کشور که در آن تولیدکنندگان می‌توانند قیمت‌های بالاتری را اعمال کنند، با اقدامات تجاری مانند افزایش احتمالی تعرفه‌ها در اتحادیه اروپا و در ایالات‌متحده که مالیات وارداتی بیش از ۱۰۰درصد بر خودروهای برقی چینی وضع کرده است، تهدید می‌شود.

روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار