کد خبر: ۶۰۵۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹

عقب‌نشینی تسلا از فروش ۲۰ میلیونی

تسلا هدف‌گذاری فروش ۲۰ میلیون خودرو در سال را حذف کرد، اتفاقی که نشان می‌دهد این شرکت می‌خواهد روی روبوتاکسی سرمایه‌گذاری کند.
به گزارش خودروکار - شرکت تسلا اخیرا رفتار خود را تغییر داده و برنامه‌هایش برای تولید یک مدل کاملا جدید را که انتظار می‌رفت ۲۵هزار دلار قیمت داشته باشد کنار گذاشته و در عین حال از فناوری رانندگی خودران به عنوان محرک اصلی رشد خود یاد می‌کند. این شرکت قصد دارد در ۸ اوت میزبان رویدادی برای روبوتاکسی خود باشد.

 ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در سال ۲۰۲۰ گفته بود که این شرکت آرزو دارد تا پایان دهه جاری ۲۰ میلیون دستگاه خودرو بفروشد که دو برابر بیشتر از فروش تویوتاست. تسلا ۱.۸میلیون دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۳ فروخت، با‌این‌حال اعلام کرده نرخ رشد فروش در سال جاری کمتر خواهد بود.


ماسک در ماه آوریل متعهد شد تا اواخر سال ۲۰۲۴ خودروهای ارزان‌تری را روانه بازار کند. با‌این‌حال، افرادی که با مدیرعامل کار می‌کنند می‌گویند که او بیشتر روی عرضه یک خودروی کاملا خودران متمرکز شده و قرار است هشتم اوت امسال رونمایی شود.

  ماسک در ماه آوریل گفت که تسلا قصد دارد تا اواخر سال جاری عرضه مدل‌های جدید از جمله خودروهای مقرون‌به‌صرفه را پیش ببرد. تسلا دنبال یک تغییر استراتژیک است تا بدین‌واسطه هزینه‌ها را کاهش دهد.  

رشد آهسته تقاضای خودروهای برقی و رقابت سخت، به تقاضا برای خودروهای تسلا ضربه زده است. فروش تسلا ۳۸درصد در سال ۲۰۲۳ رشد کرد که کمتر از هدف رشد بلندمدت سالانه ۵۰درصد بود. 

تسلا در ژانویه هشدار داد که رشد تحویل در سال جاری به میزان قابل‌توجهی کمتر خواهد بود. 

  به نقل از بلومبرگ، تسلا اولین کاهش فروش سالانه خود را طی چهار سال گذشته در دوره ژانویه تا مارس امسال ثبت کرد.


برچسب ها: تسلا
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار