کد خبر: ۵۸۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱

چین؛ میزبان خودروهای انرژی نو نیسان

نیسان موتور اعلام کرد انتظار دارد امسال سود بیشتری نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی داشته باشد و این نشانه‌ای از سود بردن خودروسازان ژاپنی از ضعف ین و بهبود فروش است.
به گزارش خودروکار - نیسان موتور ژاپن گزارش داد که با افزایش فروش ثابت در آمریکای شمالی و ژاپن و کاهش ارزش ین، سود عملیاتی خود را برای سه‌ماهه ژوئیه تا سپتامبر بیش از دو برابر کرده است.این شرکت افزایش ۱۲۷درصدی سود عملیاتی ژوئیه تا سپتامبر به ۲۰۸.۱میلیارد ین (۱.۳۸میلیارد دلار) در مقایسه با میانگین تخمین ۱۵۵.۹میلیارد ین در نظرسنجی از ۱۰ تحلیلگر، گزارش داد.

 این خودروساز به دلیل تاثیر مطلوب ین ضعیف و بهبود در خرده‌فروشی جهانی، به استثنای چین، پیش‌بینی کل سال خود را نزدیک به ۱۳درصد افزایش داد و به ۶۲۰میلیارد ین رساند. 

ماکوتو اوچیدا، مدیرعامل نیسان، گفت این شرکت تا سال ۲۰۲۶ چهار خودروی انرژی نو با نام تجاری نیسان را در چین عرضه خواهد کرد که اولین آنها با باتری کار می‌کند و در نیمه دوم سال آینده عرضه خواهد شد. 

طبق گزارش رویترز، نیسان تا سال  ۲۰۲۶ قصد دارد شش مدل با نام تجاری محلی را عرضه کند که منحصرا برای بازار چین تولید شده‌اند. همچنین از سال ۲۰۲۵ صادرات خودرو از چین به سایر بازارهای خارج از کشور را آغاز خواهد کرد.
برچسب ها: خودرو برقی
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار