کد خبر: ۵۸۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷

ایران خودرو مشتریان را به تغییر نوع خودرو انتخابی وادار می‌کند

مخاطبان با ثبت پویشی عنوان کردند که شرکت ایران خودرو متقاضیان را مجبور به تغییر نوع خودرو انتخابی می کند که نسبت به خودروی قبلی قیمت بسیار بالاتری دارد.
به گزارش خودروکار - خبرگزاری مخاطبانبا ثبت پویشی با عنوان «درخواست عدم تغییر خودروی تارا V1 به پلاس با اولویت تحویل زمستان» عنوان کردند که شرکت ایران خودرو طی فراخوانی به ثبت نام کنندگان  مرحله اول سامانه یکپارچه خودرو اعلام کرده است به جای تحویل خودروی تارا V1، خودروی تارا V1 پلاس تحویل بگیرند.

کاربران  در پویش مذکور نوشتند که در مرحله اول عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه ثبت نام برای خرید خودور تارا دستی پنج دنده ثبت نام کرده اند و براساس اولویت بندی در نوبت تحویل زمستان 1402 قرار گرفته اند که به تازگی از سوی خودروساز برای آنها فراخوان واریز وجه ارسال شده است. 

کاربران  در ادامه عنوان کردند بعد از  7 ماه انتظار، اکنون  شرکت ایران خودرو در فراخوان واریز وجه به این متقاضیان اعلام کرده که باید به جای خرید تارا دستی پنج دنده (تارا V1)، تارا دستی شش دنده (تارا V1 پلاس) تحویل بگیرند و این در حالی است که تارا دستی 6 دنده نسبت  به خودروی ثبت نامی آنها یعنی تارای دستی 5 دنده حدود 195 میلیون تومان گران تر است. 

آنها همچنین بیان داشتند با توجه به اینکه تارا 6 دنده یک محصول جدید است لذا نباید خودروساز  مشتریان را وادار به خرید این خودرو کنند بلکه باید برای این خودرو برنامه فروش جدید ارائه کند تا متقاضیان جدید در صورت تمایل نسبت به خرید این خودرو اقدام کنند و یا حداقل تغییر نوع خودرو اختیاری باشد. 

مخاطبان عنوان کردند که در شرایط سخت اقتصادی تامین حدود 200 میلیون تومان اضافه تر از آنچه که برای خرید خودرو پیش بینی می کردند، کار آسانی نیست و این در حالی است که شرکت خودروساز حداکثر 15 روز وقت به مشتریان برای واریز وجه می دهد. 

براین اساس مخاطبان  از این خودروساز خواستند تا همان خودروی ثبت نامی به آنها تحویل شود و شرکت ایران خودرو از اجبار مشتریان خود به تغییر نوع خودرو خودداری کند. 

فارس 
برچسب ها: ایران خودرو
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار