کد خبر: ۵۷۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶

یکه‌‌‌تازی چین در بازار خودروی روسیه

یکی از مدیران اتحادیه خودروهای چین گفت که تحریم‌‌‌های غرب علیه روسیه تقاضای خودروهای ساخت چین را افزایش می‌دهد و این افزایش تا ماندگاری این تحریم‌‌‌ها ادامه خواهد داشت.
به گزارش خودروکار - شو هایدونگ، معاون مهندس ارشد انجمن خودروسازان چین، به خبرنگاران اظهار کرد که خودروسازان چینی به دنبال مونتاژ خودرو در روسیه و بومی‌‌‌سازی تولید هستند. 
شو گفت: تقاضای زیادی در بازار روسیه وجود دارد اما این تقاضا تنها به واردات متکی نیست. صادرات خودروی چین به روسیه همچنان در دو، سه‌سال آینده تقاضای بالایی خواهد داشت و پس از آن بخش خودروی چین احتمالا بومی‌‌‌سازی خود را در بازار روسیه افزایش خواهد داد. براساس گزارش رویترز، داده‌‌‌های انجمن خودروسازان چین نشان می‌دهد که روسیه بزرگ‌ترین مقصد صادرات خودروی چین در هفت‌ماه اول سال بوده است. مکزیک با ۲۲۴‌هزار دستگاه در جایگاه دوم قرار گرفت. داده‌‌‌های این انجمن همچنین نشان می‌دهد که طی سال گذشته، مکزیک با ۲۵۴‌هزار دستگاه، بزرگ‌ترین و روسیه با ۱۶۲‌هزار دستگاه، پنجمین واردکننده بزرگ خودروهای چینی بوده است.

طبق داده‌‌‌های شرکت تحلیلی اتواستات، خودروهای وارداتی چینی اکنون ۴۹‌درصد از بازار روسیه را به خود اختصاص داده‌‌‌اند که در ژوئن به ۴۰‌هزار دستگاه رسیده است، در حالی که سهم قبل از جنگ تنها ۷‌درصد در ژوئن ۲۰۲۱ بود. شرکت‌های چینی همچنین در حال مونتاژ خودرو در روسیه هستند و کارخانه‌‌‌هایی را که خودروسازان غربی تخلیه کرده‌‌‌اند، تصاحب می‌کنند. چین بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان است، اما خودروسازان چینی به دنبال جبران رقابت و تضعیف تقاضا در داخل هستند.
برچسب ها: چین
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار