کد خبر: ۵۷۲۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴

سامانه مدیریت تردد زائران اربعین در پایانه برکت راه‌اندازی شد

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری گفت: با هدف تسهیل در ارائه خدمات به زائران اربعین ۱۴۰۲ سامانه مدیریت تردد در پایانه برکت مرز مهران راه‌اندازی شده است.
به گزارش خودروکار - محمد تیموری  اظهار کرد: این سامانه به منظور مدیریت ناوگان ورودی و خروجی در ایام اربعین حسینی در پایانه مرزی شهید سلیمانی(مهران) تعبیه شده است.

وی افزود: با ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و نصب دوربین‌های پلاک در درب‌های ورودی و خروجی پایانه برکت، این سامانه از اول شهریور ماه آغاز به کار کرد.

وی بیان کرد:‌ امکان مدیریت مدت زمان توقف در پارکینگ برکت، بهینه‌سازی فضا و ظرفیت پایانه بر اساس مبادی و مقاصد سفر از اهداف راه‌اندازی این سامانه است. با اتصال این سامانه به سامانه‌های کارت هوشمند، صورت‌وضعیت برخط و سامانه داپ (تردد و پلاک‌خوان) گزارش‌های ترکیبی و تحلیل از سفرهای اربعین ارائه می شود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با ثبت مکانیزه پلاک خودرو در این نرم‌افزار و در صورت داشتن اسنادی مانند صورت‌ وضعیت، اطلاعات به صورت خودکار برای کاربران نمایش داده می‌شود.

به گفته تیموری راه‌اندازی این سامانه و ثبت اطلاعات دستی برای ناوگان دارای پلاک غیرعمومی نظامی و بدون صورت‌وضعیت، امکان رصد و تکمیل گزارش‌های سفرهای فاقد صورت‌وضعیت نیز فراهم شده است.

وی همچنین از اطلاع رسانی ورود و خروج از پایانه برکت به رانندگان در قالب سرویس های پیامکی خبر داد.
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار