کد خبر: ۵۷۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰

راهکارهای جلوگیری از قاچاق سوخت اعلام شد

اعلام افزایش مجدد قیمت بنزین در ترکیه نگرانی هایی را برای قاچاق بنزین به این کشور همجوار به وجود آورده است؛ مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش برای جلوگیری ازاین موضوع نیز تمهیداتی اندیشیده اند.
به گزارش خودروکار - اخیراً زمزمه‌هایی مبنی برافزایش قیمت بنزین در ترکیه وجود دارد و قرار است قیمت هر لیتر بنزین در این کشور ۱.۵۵ لیر افزایش پیدا کند این افزایش قیمت بنزین در کشور همجوار ما می‌تواند انگیزه‌ای برای قاچاق سوخت در کشور را فراهم کند.

جلیل سالاری مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرچند با ابراز بی اطلاعی از افزایش قیمت بنزین در ترکیه به خبرنگار مهر گفت: اگر بتوانیم خودرو را به کارت متصل کنیم مشخص است که هر خودرو چه مقدار با کارت خود سوختگیری می‌کند.

وی ادامه داد: مدیریت تراکنش نیز می‌تواند راهی برای جلوگیری قاچاق سوخت باشد که با سهمیه‌ها و کارت‌های شخصی می‌توان این موضوع را کنترل و مدیریت کرد.

سالاری با اشاره به اقداماتی که در دستور کار است شرکت ملی پالایش و پخش است گفت: قدم اول صدور کارت بود که باید مشخص می‌شد چه تعداد کارت سوخت وجود دارد در گام بعدی به روز رسانی کارت و به دست آوردن اطلاعات بود تا از این طریق امکان راه‌های جلوگیری قاچاق وجود داشته باشد.
برچسب ها: سوخت
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار