کد خبر: ۵۷۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳

کاهش مجدد قیمت‌های تسلا

شرکت تسلا با هدف بالا بردن میزان فروش خود در چین، باز هم قیمت خودروهای خود را در این کشور پایین آورد.
به گزارش خودروکار - به گزارش بلومبرگ، شرکت تولیدکننده خودروهای برقی تسلا باز هم قیمت خودروهای خود در چین را پایین آورد و باعث سقوط سهام خودرو در این کشور شد.

 این نگرانی وجود دارد که این اقدام تسلا آتش جنگ قیمتی را که آرام‌تر شده بود، باز هم شعله‌ور کند. تسلا قیمت خودروهای لانگ‌رنج و شاسی‌بلند مدل Y را به ترتیب ۱۴۰۰۰یوان (۱۹۰۰دلار) و ۳۴۹۹۰۰یوان پایین آورده است. ۸۰۰۰یوان یارانه بیمه خودروهای جدید دیفرانسیل عقب مدل ۳ هم تا پایان ماه آینده میلادی تمدید شده است.

این اقدام شرکت تسلا به دنبال اقدام مشابهی توسط شرکت خودروسازی جیلی چین صورت گرفت که قیمت‌ها را ۳۷هزار یوان در هفته گذشته پایین آورد.
 شرکت خودروسازی لیپ موتور هم قیمت‌های خود را ۲۰هزار یوان از آغاز ماه جاری میلادی پایین آورده است. تسلا این جنگ قیمت را با کاهش یک‌باره قیمت‌های خود در سال گذشته آغاز کرد. کاهش قیمت دوباره این شرکت در ابتدای سال جاری میلادی باعث شد خودروهای آن ۱۴درصد و در برخی موارد در آمریکا و اروپا حتی ۵۰درصد ارزان‌تر از سال گذشته باشند.
تحلیلگران عقیده دارند شرکت تسلا تلاش می‌کند میزان فروش خود را بدون معرفی خودروهای جدید بالا نگه دارد. روند رشد سفارش خودروهای تسلا در ژوئیه آهسته شده بود. تحویل خودروهای تسلا در چین ۳۱درصد در ماه گذشته میلادی کاهش یافت و به پایین‌ترین رقم از ابتدای سال جاری میلادی رسید.
برچسب ها: تسلا
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار