کد خبر: ۶۱۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰

تامین ارز صنایع و حمل و نقل خودرو به 2.1 میلیارد دلار رسید

از ابتدای فروردین تا 15 تیرماه سال جاری 2 میلیارد و 190 میلیون دلار ارز برای صنایع حمل و نقل خودرو تامین شده است.

تامین ارز صنایع و حمل و نقل خودرو به 2.1 میلیارد دلار رسیدبه گزارش خودروکار -  براساس تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از اول فروردین ماه تا 15 تیرماه امسال، 19 میلیارد و 129 میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.


در این گزارش به میزان تامین ارز بخش صنایع نیز اشاره شده که حاکی از آن است از ابتدای امسال تا 15 تیرماه 1403 تامین ارز نیمایی برای صنایع حمل و نقل و خودرو معادل یک میلیارد و 335 میلیون دلار، صنایع تجهیزات برق و الکترونیک معادل یک میلیارد و 530 میلیون دلار، صنایع معدنی معادل 767 میلیون دلار، ماشین آلات و تجهیزات تولید معادل 859 میلیون دلار و منسوجات و پوشاک معادل 473 میلیون دلار بوده است.


سایر کالاها در بخش صنایع 5 میلیارد و 648 میلیون دلار ارز نیمایی دریافت کرده است که براین اساس در مجموع میزان ارز نیمایی تامین شده برای صنایع 10 میلیارد و 612 میلیون دلار و میزان ارز واردات در مقابل صادرات که از ابتدای سال تا 15 تیرماه سال جاری به صنایع تعلق گرفته است 3 میلیارد و 705 میلیون دلار بوده است. 
در مدت یاد شده میزان ارز تامین شده واردات در مقابل صادرات برای صنایع حمل و نقل و خودرو 855 میلیون دلار بوده که با توجه به یک میلیارد و 335 میلیون دلار ارز نیمایی تامین شده برای این بخش در مجموع صنایع حمل و نقل و خودرو 2 میلیارد و 190 میلیون دلار ارز دریافت کرده است. 


صنایع تجهیزات برق و الکترونیک در مدت یاد شده 164 میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات دریافت کرده که بر این اساس این بخش از صنعت در مجموع یک میلیارد و 694 میلیون دلار ارز نیمایی و ارز واردات در مقابل صادرات دریافت کرده است.

 
بخش ماشین آلات و تجهیزات تولید نیز از ابتدای امسال تا 15 تیرماه 1403 در مجموع یک میلیارد و 582 میلیون دلار ارز نیمایی و ارز واردات در مقابل صادرات دریافت کرده است. 


منسوجات و پوشاک در مدت یاد شده 473 میلیون دلار ارز نیمایی و 34 میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات دریافت کرده که بر این اساس تامین ارز این بخش از صنعت به 507 میلیون دلار رسیده است.


سایر بخش‌های صنعت نیز در مدت یاد شده یک میلیارد و 252 میلیون دلار ارز  واردات در مقابل صادرات دریافت کرده‌اند.
براساس اعلام بانک مرکزی در مجموع میزان تامین ارز صنایع (نیمایی و واردات در مقابل صادرات)  از ابتدای امسال تا 15 فروردین 14 میلیارد و 317 میلیون دلار بوده است.

 

منبع فارس

برچسب ها: تامین ارز
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار