کد خبر: ۶۱۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۷

شاسی بلند محبوب BMW در ایران توقف تولید خورد

مقامات بی ام و به رسانه Motor ۱ گفته‌اند که مدل X ۴، رقیب مرسدس GLC کوپه، برای دیدن نسل بعدی زنده نخواهد ماند.

شاسی بلند محبوب BMW در ایران توقف تولید خوردبه گزارش خودروکار -  ، وقتی بی ام و سال گذشته نسل دوم X ۲ را عرضه کرد، باعث شد تا برخی به این فکر کنند که آیا نسل بعدی مدل X ۴ در خط تولید این شرکت حضور خواهد داشت یا خیر. اکنون پاسخ این سئوال مشخص شده است.


مقامات بی ام و به رسانه Motor ۱ گفته‌اند که مدل X ۴، رقیب مرسدس GLC کوپه، برای دیدن نسل بعدی زنده نخواهد ماند. به گفته بی ام و، اکنون که مدل X ۲ بزرگ‌تر شده است، دیگر جایی برای خط تولید X ۴ وجود ندارد.


شکاف قیمت بین این دو به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است، بنابراین هیچ فایده‌ای برای حفظ هر دو مدل در خط تولید وجود ندارد. کسانی که به یک SUV بزرگ‌تر و قدرتمندتر نیاز دارند، می‌توانند به سراغ مدل بزرگ‌تر X ۶ بروند. نسل اول بی ام و X ۴ که در بازار ایران نیز حضور داشت، از محبوبیت نسبتا خوبی برخوردار بود.

شاسی‌بلند محبوب BMW در ایران توقف تولید خورد

بی ام و نمی‌گوید که چه زمانی قصد دارد تولید X ۴ را پایان دهد. اگرچه X ۴ با موتور احتراقی به پایان مسیر خود رسیده است، اما ممکن است جانشینی غیرمستقیم داشته باشد. به گزارش BMWBLOG، مدل تمام الکتریکی iX ۴ قرار است در سال ۲۰۲۷ بر روی پلت فرم Neue Klasse عرضه شود.

 

منبع خبرآنلاین

برچسب ها: BMW
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار