کد خبر: ۶۱۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۹
شریفی مطرح کرد؛

افزایش احتمال تصادف رانندگی در زمان خلوتی معابر تهران

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: معابر اصلی شهر تهران در روز پنج شنبه خلوت است و همین موضوع باعث افزایش سرعت‌ رانندگی و بروز تصادف می‌شود.

افزایش احتمال تصادف رانندگی در زمان خلوتی معابر تهرانبه گزارش خودروکار - علی اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: سرعت زیاد در معابر خلوت برابر با حوادث جبران ناپذیر است. معابر اصلی و بزرگراهی شهر تهران در روز پنج شنبه خلوت است و همین موضوع باعث افزایش سرعت‌ها و احتمال بروز خطر و تصادفات بخاطر بی احتیاطی برخی رانندگان می‌شود.

سرهنگ شریفی گفت: رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح روز پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ ماه نشان از معابر و بزرگراه‌هایی خلوت در سطح شهر تهران و احتمال تصادفات بخاطر افزایش سرعت‌ها توسط برخی از رانندگان دارد.

وی گفت: معدود رانندگانی نیز هستند که در هنگام خلوتی معابر اقدام به سرعت و سبقت‌های غیر مجاز می‌کنند که علاوه بر به خطر انداختن جان خود به دیگر رانندگان و شهروندان آسیب می‌رسانند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین است پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبحگاهی و خلوت تردد کنند.

وی همچنین بیان داشت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.

سرهنگ شریفی افزود: رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند و این احتیاط همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل پیش آمد راننده بتواند خودروی خود را به موقع متوقف و از برخورد پرهیز کنند.

 

منبع مهر 

برچسب ها: پلیس
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار