کد خبر: ۶۰۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۴

سن گواهینامه تغییر کرد

رئیس مرکز صدور گواهینامه راهور فراجا گفت :با مصوبه جدید هیات وزیران، گواهینامه موتورسیکلت به ۴ نوع تفکیک شده است که البته این آئین نامه برابر مصوبه هیأت وزیران یک سال پس از تصویب یعنی در زمستان ۱۴۰۳ اجرایی خواهد شد، که در این مدت پلیس راهور و سایر سازمان‌ها ملزم هستند که زیر ساخت‌های لازم را برای اجرایی شدن آماده کنند.

سن گواهینامه تغییر کردبه گزارش خودروکار -  او در ادامه گفت: این ۴ نوع گواهینامه موتورسیکلت شامل «الف میم»، «الف ۲»، «الف ۲» و «الف» است.

 
او اظهار داشت: برای دریافت گواهینامه «الف میم» و «الف ۱» متقاضیانی که بخواهند این ۲ نوع را دریافت کنند با حداقل ۱۶سال سن می‌توانند ثبت نام و در آزمون شرکت کنند که البته شرط آن طی کردن دوره‌های آموزش عملی و ارائه گواهی سلامت جسمی و روحی و روانی است و مختص موتور سیکلت‌های سبک است و همچنین در آئین نامه تفکیک شده که برای چه موتورسیکلت‌هایی، متقاضی می‌تواند از این ۲ نوع گواهینامه استفاده کند.

 
رئیس پلیس راهور ادامه داد: برای گواهینامه «الف ۲» حداقل سن همان ۱۸ سال است که در حال حاضر اجرا می شود و مشابه همین وضعیت متقاضیان می‌توانند با داشتن سن ۱۸ سال ثبت نام کنند.

 

منبع نورنیوز

برچسب ها: گواهینامه
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار