کد خبر: ۶۰۹۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۷

پلیس راهور مسئول بررسی و پیشگیری از تصادفات جاده‌ای است

فرمانده کل انتظامی گفت: پلیس راهور نه‌تنها مسئول بررسی و پیشگیری از تصادفات جاده‌ای است، بلکه نقش ارتباطی و تعاملی مهمی بین مسافران، رانندگان و نهادهای دیگر نظیر مراکز درمانی، آموزشی و قضائی نیز دارد.

پلیس راهور مسئول بررسی و پیشگیری از تصادفات جاده‌ای استبه گزارش خودروکار - سردار احمدرضا رادان؛ فرمانده کل انتظامی در قرارگاه کاهش تصادفات که در ستاد فرماندهی انتظامی برگزار شد اظهار کرد: در ابتدا از همه زحمات و تلاش‌ها فعالیت‌ها و کوشش‌های انجام شده در مجموعه پلیس راهور تشکر می‌کنم.

فرمانده کل انتظامی کشور خاطرنشان کرد: پلیس راهور نقش بسیار مهم و حیاتی در کسب و تقویت سرمایه اجتماعی دارد. این پلیس با اجرا و نظارت بر قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، به ایجاد امنیت و ایمنی در جاده‌ها کمک می‌کند که موجب افزایش اعتماد عمومی و بهبود کیفیت زندگی شهروندان می‌شود.

سردار رادان ادامه داد: پلیس راهور نه‌تنها مسئول بررسی و پیشگیری از تصادفات جاده‌ای است، بلکه نقش ارتباطی و تعاملی مهمی بین مسافران، رانندگان و نهادهای دیگر نظیر مراکز درمانی، آموزشی و قضائی نیز دارد. از طریق تولید برنامه‌های آموزشی، پلیس راهور می‌تواند آگاهی و اطلاعات لازم را به افراد جامعه ارائه کرده و به ایجاد فرهنگ رانندگی ایمن و مسئولانه کمک کند.

وی افزود: می‌توان گفت که پلیس راهور نه‌تنها به‌عنوان محافظ امنیت جاده‌ها عمل می‌کند، بلکه با ارائه خدمات ایمنی و تعامل مثبت با جامعه، به ایجاد سرمایه اجتماعی برای ارتقای کیفیت زندگی و توسعه پایدار کمک می‌کند.

سردار رادان با بیان اینکه باید برای همه طرح‌های خود یک زمان را برای حصول نتیجه مشخص کنیم اظهار داشت: این که بررسی کنیم تشکیل قرارگاه‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون چه تاثیری گذاشته است نیازمند یک کار کارشناسی است و باید مد نظر قرار گیرد.

سردار رادان با بیان اینکه برای سیاست‌ریزی و مدیریت کاهش تصادفات، به اقدامات گسترده و هماهنگ نیاز است، اظهار کرد: در همین راستا باید تحلیل و بررسی دقیق داده‌ها و آمار تصادفات جاده‌ای به‌منظور شناسایی عوامل موثر و نقاط قوت و برطرف کردن ضعف سیستم حمل‌ونقل صورت گیرد.

فرمانده کل انتظامی تدوین و اجرای استراتژی‌ها برای کاهش تعداد تصادفات، افزایش ایمنی و ارتقاء رفتار رانندگی و آموزش و پرورش عمومی درباره اصول رانندگی ایمن، استفاده صحیح از تجهیزات ایمنی و اهمیت رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور نظارت دقیق بر رفتارهای ریسک‌آمیز رانندگی و اعمال مجازات‌های لازم برای تخطی‌کنندگان و ارتقاء زیرساخت‌های جاده‌ای را از مواردی عنوان کرد که باید مد نظر قرار گیرد.

وی همکاری با نهادهای مرتبط و شرکت‌های بخش خصوصی برای اجرای این سیاست‌ها و برنامه‌های کاهش تصادفات را ضروری عنوان کرد و گفت: سیاست‌ریزی و مدیریت کاهش تصادفات نیازمند تعهد و همکاری بین اقشار مختلف جامعه است تا بوسیله این اقدامات، تصادفات جاده‌ای وارد شده نسبت به سال‌های گذشته کاهش یابد.

برچسب ها: پلیس‌
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار