کد خبر: ۶۰۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۰

معین خودرو محصول دارد؟ | قراردادی برای خودروهای وارداتی بعد از پرداخت وجه وجود ندارد

متقاضی خرید یک دستگاه خودرو هوندا از شرکت معین خودرو، گفت: علیرغم گذشت دوماه از واریز ۲ و نیم میلیاردتومان، شرکت معین خودرو قراردادی منعقد نکرده و زمان دریافت خودرو انتخابی مشخص نیست.

معین خودرو محصول دارد؟ | قراردادی برای خودروهای وارداتی بعد از پرداخت وجه وجود نداردبه گزارش خودروکار - شرکت معین خودرو در دور تازه واردات خودرو به کشور، اقدام به معرفی دو برند تویوتا و هوندا به کشور کرده است. این شرکت چند محصول از دو برند خودروساز ژاپنی را به بازار عرضه خواهد کرد، برند هوندا در دو نسخه الکتریکی و بنزینی راهی خیابان های کشور می شود.


علیرغم شوآف های فراوان شرکت معین خودرو برای عرضه محصولات، ظاهرا در سایه نبود نظارت های کافی توسط وزارت صمت، حقوق مشتریان در مسیر فراموشی قرار گرفته است. ‌

براین اساس متقاضی خرید یک دستگاه خودرو هوندا از شرکت معین خودرو، که نخواست نامش فاش شود طی تماسی اظهار داشت: براساس فرآیند تعریف شده برای خرید خودروهای وارداتی، ۲ ماه پیش حدود ۲ و نیم میلیارد تومان جهت تکمیل فرآیند خرید به حساب شرکت معین خودرو واریزی داشتم، اما قرار دادی منعقد نشده است.

این خریدار برند هوندا که نخواست نامش فاش شود، در خصوص عملکرد شرکت معین خودرو به این رسانه، گفت: محصولاتی که باید چهار ماه پیش به مشتریان تحویل داده می شد، هنوز عرضه نشده است. باتوجه به عدم قرارداد، زمان تحویل خودرو ثبت نامی ما مشخص نیست.

ادعای این خریدار در خصوص برند هوندا در سری جدید واردات خودرو به کشور بیانگر آن است که مشتریان این محصولات علیرغم چالش با حوزه خدمات پس از فروش، معضل جدیدی به نام تعهد معوق را نیز تجربه خواهند کرد.

مهندسی وزارت صمت برای واردات خودرو و تغییرات بازیگران این عرصه، می تواند مانع از تحقق کاهش قیمت خودرو با واردات شود. شاید زمان آن رسیده که عباس علی آبادی وزیر صمت به عنوان متولی صنعت و بازار خودرو عملکرد شرکت های واردکننده را بررسی کند.

در پایان باید اشاره داشت، رسانه آماده دریافت پاسخ وزارت صمت در خصوص تعهد معوق خودروهای وارداتی و شرکت معین خودرو جهت عدم تدوین قرارداد با مشتریان است.

 

منبع: بازار

 

انتهای خبر/

برچسب ها: معین خودرو
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار