کد خبر: ۵۸۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶

خودروی سهند با همت متخصصان سایپا طراحی شده است

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: صنعت خودرو با تکیه بر زنجیره ارزش، افزایش داخلی‌سازی و توسعه محصول، رقابت‌پذیر خواهد شد و همچنین می‌تواند زمینه فعالیت در فناوری‌های نوین را فراهم کند به گونه ای که شاهد تحول در این حوزه باشیم.
به گزارش خودروکار - عبدالله توکلی‌لاهیجانی در حاشیه بازدید از سالن گروه خودروسازی سایپا در سومین نمایشگاه بین‌المللی اتو شو (خودروهای سبک و سنگین) که تا 15 دی‌ ماه در تبریز برپا است با تاکید بر اینکه صنعت خودرو بایستی به سمت رقابتی شدن حرکت کند تا شاهد رشد مضاعف در این حوزه باشیم،‌ اظهارداشت: خودروسازان از طریق توسعه محصول و استفاده از فناوری‌های نوین می‌توانند خودروهای کیفی و رقابت پذیر تولید کنند. یکی از اقداماتی که گروه خودروسازی سایپا با جدیت در حال پیگیری است، توسعه محصول است، به عنوان مثال خودروی سهند که با همت متخصصان این مجموعه طراحی و تولید شده است، به زودی به بازار عرضه خواهد شد. 

او با بیان اینکه توسعه محصول از سوی گروه سایپا،‌ از اقدامات موثر در رشد و ارتقای صنعت خودرو، آرامش بازار خودرو و کسب رضایت مردم است،‌ گفت: به هر میزان که خودروسازان در مسیر توسعه محصول تلاش کنند، به همان اندازه می‌توان بر زنجیره ارزش خودرو اثر گذاشت و از مونتاژ کاری و وابستگی به خارج  از کشور فاصله گرفت. 

توکلی با اشاره به تولید و واردات خودروهای برقی و رویه‌ای که گروه سایپا در حال طی کردن است، تصریح کرد: پروژه‌های مختلفی در زمینه برقی‌سازی حمل و نقل عمومی، تولید و واردات خودروهای برقی توسط خودروسازان داخلی تعریف شده و مهندسان در حال فعالیت در این خصوص هستند. 

او گفت: تولیدکنندگان خودرو، در مورد فناوری‌های نوین صنعت خودرو می‌توانند رویکردهای متعددی را پیگیری کنند. این رویکردها شامل ‌برقی‌سازی، خودروهای متصل، همجوشی داده‌ها و خودروهای حمل و نقل اشتراکی و خودران است. حرکت به این سمت  چهره خودروسازی کشور را تغییر می‌دهد و حتی این فرصت را فراهم می‌کند که خودروسازان کشورمان در بازارهای جهانی نقش آفرین شوند. 

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت با تاکید بر اینکه چشم‌انداز خوبی در انتظار صنعت خودرو کشور است، ‌اظهارداشت: از ابتدای دولت سیزدهم،‌توانسته‌ایم از مسیرهای سخت صنعت خودرو عبور کنیم و در حال حاضر ضمن فاصله گرفتن از تولید شکننده سال‌های گذشته به تولید حدود یک میلیون دستگاه خودرو دست یافته ایم.
برچسب ها: سایپا
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار