کد خبر: ۵۸۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰

رونمایی از خودروی برقی شیائومی

شیائومی تصاویر خودروی برقی در حال ساخت خود را منتشر کرد. مدل‌های Pro و Max این خودرو می‌توانند با سرعت ۲۶۵ کیلومتر در ساعت حرکت کنند در‌حالی‌که حداکثر سرعت مدل معمولی به ۲۱۰کیلومتر در ساعت محدود شده است.
به گزارش خودروکار - شیائومی چند سالی است که تصمیم به ساخت خودروی برقی گرفته است؛ از آنجایی که پروژه خودرویی «اپل» بارها به تعویق افتاده است، طرفداران Mi نیز در این فکر هستند که شیائومی چه زمانی نوآوری‌های خود را معرفی خواهد کرد.
 
چند عکس از خودروهای الکتریکی شیائومی SU۷، SU۷ Pro و SU۷ Max در وب‌سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شده است. هر سه مدل تقریبا ۵ متر طول و تقریبا ۲ متر عرض دارند و همگی پنج‌نفره هستند.

 لوگوی Mi و نام تجاری شیائومی در جلو و پشت خودروها دیده می‌شود. این بدان معناست که شیائومی در مسیر تامین‌کنندگان هوآوی قرار نمی‌گیرد بلکه از برند خود برای بازاریابی خودروها استفاده می‌کند. مدل‌های Pro و Max می‌توانند با سرعت ۲۶۵ کیلومتر در ساعت حرکت کنند در‌حالی‌که حداکثر سرعت مدل معمولی به ۲۱۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

باتری‌های این خودروها توسط شرکت فناوری (CATL) و شرکت دیگری متعلق به تولیدکننده خودروهای الکتریکی چینی BYD عرضه خواهد شد. موتورها نیز توسط دو شرکت ساخته خواهند شد: یکی متعلق به شرکت Innovance Tech مستقر در شنژن و دیگری سرمایه‌گذاری مشترک بین بوش و شرکتی متعلق به SAIC Motor است.

 این خودروها توسط یک شرکت متعلق به گروه BAIC یک خودروساز دولتی مستقر در پکن تولید خواهند شد. ویژگی‌های نرم‌افزاری این پروژه به‌هیچ‌وجه در سایت مربوطه توضیح داده نشده و هنوز نمی‌دانیم شیائومی چه ویژگی‌های هوشمندی برای خودروهای خود دارد. شیائومی پیش‌تر گفته بود می‌خواهد نخستین خودروی این شرکت را در سال ۲۰۲۴ به تولید انبوه برساند.
برچسب ها: شیائومی
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار