کد خبر: ۵۸۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵

تشریح آخرین وضعیت واردات خودروی جانبازان

رئیس سازمان توسعه تجارت ضمن تشریح آخرین وضعیت واردات خودروی جانبازان، گفت: امیدواریم با همکاری بنیاد شهید بتوانیم تا پایان سال روند واردات خودرو برای جانبازان را محقق کنیم.
به گزارش خودروکار -  مهدی ضیغمی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان امسال با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، روند واردات خودرو برای جانبازان را داشته باشیم، گفت: مقرر شده شرکت‌های واردکننده خودرو در پورتال خود، فضایی را برای معرفی و ثبت نام خودرو ویژه جانبازان و ایثارگران باز کنند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: شرکت‌های واردکننده خودرو برای واردات خودروی جانبازان اعلام آمادگی کرده‌اند. شرکت‌ها درخواست خود را داده‌اند و ما در حال بررسی مدل‌ها و برندهای پیشنهادی آنها هستیم. احتمالاً هفته جاری شرکت‌های واردکننده امکان ثبت نام جانبازان را در پورتال خود ایجاد خواهند کرد زیرا مقرر شده شرکت‌ها در پورتال خود، فضایی تعبیه کنند تا برندها و مدل‌های تأیید شده برای واردات ویژه جانبازان را اعلام کنند.

وی بیان کرد: گام اول اعلام خودروها در سایت‌های واردکننده خودرو و ثبت است و گام بعدی پس از اعلام خودروها از سوی شرکت‌های واردکننده، ثبت نام جانبازان است.

ضیغمی اظهار کرد: بعد از اعلام اسامی خودروها در سایت شرکت‌های واردکننده خودرو، جانبازان در مرحله بعد و پس از اطلاع رسانی، می‌توانند برای ثبت نام این خودروها به پورتال شرکت‌ها مراجعه کنند.

رئیس سازمان توسعه تجارت بیان کرد: پس از ثبت نام جانبازان، اسامی به بنیاد شهید اعلام خواهد شد تا بر اساس ارزش خودرو نسبت به تأیید اسامی ارسال شده، اقدام کنند. اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران اسامی جانبازان را تأیید کند، سهمیه واردات خودرو را به میزان مشخص شده برای شرکت‌ها باز می‌کنیم تا این شرکت‌ها بتوانند ثبت سفارش و واردات خودروها را انجام بدهند.

ضیغمی بیان کرد: ارزش خودروی وارداتی در کشور مبدأ برای جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۵ هزار یورو، سایر جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۰ هزار یورو و برای جانبازان ۵۰ درصد تا ۶۹ درصد تا سقف ۲۵ هزار یورو است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه مسیر واردات خودرو برای جانبازان در حال طی شدن است، اظهار کرد: البته هر خودرویی امکان واردات ندارد و باید خودرویی وارد شود که در کشور خدمات پس از فروش دارد.

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه واردات خودرو برای جانبازان در انتظار اعلام شرکت‌های واردکنندگان خودرو است، گفت: مقرر شده شرکت‌ها خودروهایی که توسط سازمان توسعه تجارت تأیید شده را در پورتال خود اعلام کنند تا جانبازان بتوانند برای ثبت نام به پورتال آنها مراجعه کنند.

ضیغمی در مورد جلسه هفته گذشته با شرکت‌های واردکننده خودرو گفت: در مورد ایجاد پورتال از سوی شرکت‌ها جمع بندی‌های لازم انجام شد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه امیدواریم با همکاری بنیاد شهید بتوانیم تا پایان سال روند واردات خودرو برای جانبازان را داشته باشیم، گفت: بخش قابل توجهی از شرکت‌های واردکننده خودرو برای واردات خودروی جانبازان اعلام آمادگی کرده‌اند.

ضیغمی افزود: ازآنجا که تعداد جانبازان زیاد نیست باید برای شرکت‌ها صرفه داشته باشد که این تعداد خودرو را وارد کنند.
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار