کد خبر: ۵۷۹۹۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷

پیشنهاد تردد خودروها بر اساس پلاک زوج و فرد از روز شنبه تا چهارشنبه در پایتخت

عضو شورای شهر تهران پیشنهادی را مبنی بر تردد خودروها در پایتخت بر اساس پلاک زوج و فرد از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته مطرح کرد.
به گزارش خودروکار -  حجت‌الاسلام آقامیری؛ رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران صبح امروز در جریان یکصدوهشتادوششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بیش از 4 میلیون خودرو در تهران تردد دارند،‌ اظهار کرد: این در حالی است که ظرفیت معابر به استناد آمار 750 هزار تا 800 هزار خودرو است.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا نیز الزامات و محدودیت‌هایی برای تردد خودروها ایجاد می‌کنند، تصریح کرد: این کار برای مدیریت شهرها است و موضوعی است که بسیار اهمیت دارد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینکه از بیش از 4 میلیون خودرو در تهران، 3 میلیون خودرو در سطح شهر فعال هستند، افزود: میزان تردد این خودروها از نیم ساعت الی 4 الی 5 ساعت در روز است و ما باید بر اساس طرحی تردد خودروها در تهران را در روز به 800 هزار خودرو برسانیم و این اقدام باعث تردد روان در سطح معابر و بزرگراه‌های شهر تهران باشد.

آقامیری ادامه داد: پیشنهاد مشخص بنده این است که بر اساس طرحی تردد خودروها را در روز بر اساس پلاک‌ها انجام بدهیم و از شنبه تا چهارشنبه تردد خودروها بر اساس نوع پلاک و زوج و فرد انجام شود تا شاهد تردد یک‌پنجم خودروها از بازه زمانی شنبه تا چهارشنبه هر هفته باشیم و این امر می‌تواند موجب روان‌تر شدن تردد خودروها در سطح شهر تهران باشد.

وی گفت: بر اساس این طرح پیشنهاد پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل تردد خودروها در سطح شهر تهران آزاد باشد.

وی با اشاره به پیشنهاد مطرح شده تصریح کرد: بنا بر پیشنهاد مطرح شده ما می‌توانیم فروش طرح ترافیک را نیز در سطح شهر تهران که هم‌اینک روزانه 110 هزار خودرو است را افزایش بدهیم و این میزان به 200 هزار خودرو برسد و بر اساس آن روزانه 800 هزار خودرو تردد داشته باشند البته این مسئله نیاز به کار کارشناسی دارد ضمن اینکه ما در جلسات به این موضوع پرداخته‌ایم.

آقامیری همچنین به مسکوت ماندن طرح ترافیک جدید شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: پیش از این قرار بود بر اساس طرحی از سوی شهرداری تهران، ما به طرح ترافیک جدید شهرداری بپردازیم اما با توجه به تغییراتی که در بدنه شهرداری تهران انجام گرفته این طرح فعلا مسکوت مانده و امیدواریم هر چه سریع‌تر این طرح نیز در شورا مورد بررسی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید
شهر رنگ "شعر" گرفت

انتقاد سلیمانی به اکران اشعار یکی از شعرای کارمند شهرداری در سطح تهران

نرجس سلیمانی در جریان یکصدوهشتادوششمین جلسه شورای شهر تهران به پویش شهر شعر و اکران اشعار شعرا در سطح شهر تهران توسط سازمان زیباسازی اشاره کرد و گفت: این اتفاق خوبی است البته مشکل حقوقی و قانونی در این بخش وجود ندارد اما بهتر است این موارد رعایت شود.

وی به اکران اشعار یکی از کارمندان شاعر شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: اکران اشعار این شعار که شاعر خوبی هم هست اما شکل خوبی در سطح شهر تهران ندارد. چرا که این فرد از شهرداری تهران حقوق می‌گیرد و بهتر بود اشعار این فرد در سطح شهر تهران اکران نمی‌شد.

سلیمانی تصریح کرد: نکته بعدی که در ارتباط با پویش شهر شعر وجود دارد، پهنه‌بندی تصاویر شهدا در سطح شهر تهران است که بهتر بود هر کدام از شعرا که در سطح مناطق، نواحی و محلات خود زندگی می‌کردند، اشعار و تصاویرشان در همان محدوده‌شان اکران می‌شد البته اگر این مسئله رعایت شده کار خوبی بوده و اگر نبوده باید مورد توجه قرار بگیرد.


برچسب ها: شورای شهر
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار