کد خبر: ۵۷۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶

ظاهر حاشیه‌ساز BMW جدید

ب‌ام‌و نسل جدید مدل X۲ را با ابعادی بزرگ‌تر و با موتور الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد. خودروساز لوکس آلمانی تصاویری از این مدل جدید منتشر کرده و قرار است آن را به‌زودی در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی کند.
به گزارش خودروکار - به گزارش BBC، در طراحی نسل جدید X۲ بر اسپرت‌بودن خودرو تاکید بیشتری شده است. همچنین شباهت خودرو به شاسی‌بلند کوپه کارخانه به نام X۴ بیشتر شده است. 

گفته می‌شود ب‌ام‌و قصد دارد مدل X۴ را در آینده از محصولاتش حذف کند و برای همین X۲ بزرگ‌تر طراحی شده تا جای این مدل را بگیرد.

 انتشار عکس‌های X۲ واکنش‌های منفی زیادی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت و بسیاری از ظاهر خودرو انتقاد کردند.

 برخی از محصولات ب‌ام‌و در سال‌های اخیر با واکنش‌های مشابهی روبه‌رو بوده‌اند. ب‌ام‌و می‌گوید قصد ندارد در طراحی خودرو‌هایش همه را راضی کند و هدفش طراحی خودرو‌هایی است که با محصولات شرکت‌های دیگر اشتباه گرفته نشوند و شخصیتی قوی به نمایش بگذارند.

ب‌ام‌و X۲ به مجموعه‌ای از فناوری‌های تازه مجهز شده که به گفته کارخانه رانندگی را راحت‌تر می‌کند. از جمله سیستم پارک خودکار جدیدی است که با دقتی بیشتر از سیستم‌های کنونی خودرو را پارک می‌کند. 

ب‌ام‌و همچنین X۲ را به سیستم‌عامل جدید کارخانه به نام iDrive ۹ مجهز کرده که منوهایش به تلفن‌های همراه شبیه است. مدل الکتریکی X۲ که iX۲ نامیده شده است، دو موتور الکتریکی دارد که ۳۱۳ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کنند.

 شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر در ساعت خودرو ۵.۶ثانیه و حداکثر سرعتش ۱۸۰کیلومتر در ساعت اعلام شده است. 

iX۲ با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۴۹کیلومتر حرکت کند. X۲ با موتور بنزینی و دیزل هم ساخته می‌شود. قدرت قوی‌ترین مدل بنزینی ۳۰۰ اسب‌بخار، شتابش ۵.۴ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۵۰کیلومتر در ساعت است. 

مدل‌های بنزینی، الکتریکی و دیزل همه روی یک خط تولید و در کارخانه ب‌ام‌و در آلمان تولید می‌شوند. 

ب‌ام‌و نسل اول مدل X۲ را در سال ۲۰۱۸ و با هدف جلب مشتریان جوان به بازار عرضه کرد. ب‌ام‌و امیدوار است این خودرو که قیمتش زیر ۵۰هزار دلار است، باعث شود این مشتریان جوان در سال‌های بعد خودرو‌های گران‌تر ب‌ام‌و را بخرند.
برچسب ها: BMW
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار