کد خبر: ۵۷۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۵

بدعهدی فولکس به کارگران قراردادی

یک سخنگوی فولکس واگن گفت که تعداد کارمندان خود را در کارخانه تمام‌برقی در آلمان کاهش می‌دهد و کار شیفتی را به دلیل «شرایط بازار» تنظیم می‌کند. این خودروساز قصد داشت برای ۵۴۰ نفر از کارکنانی که در سال‌های اخیر با قراردادهای محدود استخدام شده بودند، استخدام دائمی کند، اما دیگر قادر به انجام این کار برای ۲۶۹نفر از این کارکنان نیست.
به گزارش خودروکار - سخنگوی فولکس واگن گفت: فولکس واگن همچنان ۱۰۰درصد به حرکت در مسیر حرکت الکتریکی اعتقاد دارد؛ بااین‌حال، با توجه به شرایط فعلی بازار، ما نمی‌توانیم ۲۶۹ قرارداد را که مدت کوتاهی پس از یک دوره ۱۲ماهه به پایان می‌رسد، تمدید کنیم.


حدود ۱۰هزار و ۷۰۰ نفر پرسنل در این کارخانه موردنظر کار می‌کنند که شش مدل خودروی الکتریکی را از سه برند گروه فولکس واگن به تولید می‌رسانند. فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که ۲/ ۱میلیارد یورو (۲۹/ ۱میلیارد دلار) برای تبدیل کارخانه به تولید خودروهای برقی هزینه خواهد کرد و با وجود اینکه خودروهای برقی به نیروی کار کمتری نسبت به خودروهای موتور احتراقی از طریق افزایش تولید نیاز دارند، نیروی کار را ثابت نگه می‌دارد. این خودروساز آلمانی اما اکنون با رقابت فزاینده‌ای از سوی تسلا و مجموعه رو به رشد خودروسازان چینی و همچنین کاهش تقاضا در بازار خودروهای برقی اروپا به دلیل تورم بالا و کاهش یارانه‌ها مواجه است. اخیرا اعلام شد فولکس‌واگن برای ممنوعیت خودروهای سوخت فسیلی در اروپا در سال ۲۰۳۵ آماده است. الیور بلوم، مدیرعامل فولکس واگن، در نمایشگاه خودروی مونیخ گفته بود که «فولکس واگن برای ممنوعیت برنامه‌ریزی‌شده اروپا در سال ۲۰۳۵ برای فروش جدید خودروهای سوخت فسیلی آماده است؛ زیرا خط تولید خودروهای الکتریکی خود را افزایش می‌دهد».


برچسب ها: فولکس
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار