کد خبر: ۵۷۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳

دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد

وزیر نفت با بیان اینکه دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد گفت: فاز اول خط لوله تابش تا 20 روز دیگر راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش خودروکار -  جواد اوجی  اطمینان داد که دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد و برخی مسائلی که به خصوص از سوی رسانه‌های معاند شنیده می‌شود برای بر هم زدن آرامش مردم است.

وزیر نفت در ادامه از تأمین کامل سوخت در همه  جایگاه‌های کشور خبر داد و گفت: مشکلی که وجود دارد این است تانکرهایی که از مناطق جنوبی کشور به سمت مرکز و شمال حرکت می‌کنند درگیر ترافیک‌های شدید هستند و رساندن محموله‌های سوخت را کند کرده است.

وی از نیروهای انتظامی درخواست کرد: مسیر تردد تانکرهای سوخت را سهل و آسان کنند و مردم هم برای تردد راحت‌تر این تانکرها همکاری کنند.

وی افزود: در حال حاضر ترافیک‌های سنگین در مناطق شمال‌شرق به ویژه استان‌های  خراسان‌رضوی و خراسان مرکزی و نیز استان‌های شمالی وجود دارد.

به گفته این مسؤول با توجه به تردد بیش از حد خودروها مصرف بنزین هم رکورد جدید 137 میلیون لیتر در روز را ثبت کرده است.

وی اضافه کرد: با این حال با این افزایش مصرف سوخت غافلگیر نشدیم و تدابیر لازم برای تولید و ذخیره‌سازی به طور کامل انجام شده است.

اوجی تأکید کرد: در حال حاضر تأمین سوخت تمام جایگاه‌های کشور انجام شده و سوخت‌گیری به طور کامل در حال انجام است.

*افتتاح فاز اول  خط لوله تابش

وزیر نفت با بیان اینکه طبق قانون باید انتقال سوخت از مناطق جنوبی با خط لوله انجام شود، گفت: متأسفانه در دولت گذشته به اجرای این پروژه‌ها بی‌توجهی شده اما در دولت فعلی خط لوله انتقال سوخت از جنوب به مناطق مرکزی و شمال کشور طراحی شده است و طی 20 روز آینده فاز نخست خط لوله تابش به طول 460 کیلومتر از هرمزگان تا جنوب کرمان راه‌اندازی می‌شود. فاز بعدی آن طی دو تا سه سال آینده راه‌اندازی خواهد شد. طول کل این خط لوله 1500 کیلومتر است.

وی اضافه کرد: همچنین خط لوله موسوم به فارس نیز که از خط لوله تابش منشعب می‌شود، سوخت را به استان فارس انتقال می‌دهد که عملیات آن طراحی شده است.

اوجی از افزایش 15 میلیون لیتر تولید بنزین نسبت به ابتدای دولت سیزدهم خبر داد و گفت: برای تأمین نیاز سوخت کشور هم تدابیر لازم انجام شده، پالایشگاه‌هایی هم اخیرا هم افتتاح شد و پتروپالایشگاه‌هایی هم در دست احداث است.
برچسب ها: قیمت بنزین
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار