کد خبر: ۵۷۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۱
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبرداد:

ورود ۱۵۰ دستگاه ون به ناوگان تاکسیرانی پایتخت

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: به منظور رفاه حال شهروندان به ویژه دانش‌آموختگان ۱۵۰ دستگاه ون به ناوگان تاکسیرانی افزوده می‌شود.
به گزارش خودروکار -  محسن هرمزی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال قریب به ۳۰ کیلومتر به طول خطوط مترو پایتخت اضافه خواهد شد همچنین ۲۱ کیلومتر مربوط به پرند، ۶ کیلومتر خط ۶ و حدود ۲ کیلومتر هم مربوط به خط ۷ مترو است.

به گفته وی، بنا داریم که خط ۶ را با تکمیل این ۶ کیلومتر روز سی ام شهریور راه بیندازیم همچنین سه ایستگاه آن بهره برداری و ۲ ایستگاه عبوری خواهد بود.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص کارت بلیت دانش آموزان و دانشجویان در مهرماه نیز توضیح داد: دانش آموزان با کارت شناسایی به صورت رایگان می‌توانند از اتوبوس و مترو استفاده کنند.

وی با بیان اینکه احداث خطوط مترو بدون پیش نیازهایی مانند برق بیهوده است و امکان سرویس دهی منظم نخواهیم داشت، افزود: خط ۶ مترو تهران در طراحی اش سه پست برق دارد که امروز اولین پست برق با ظرفیت ۵۰ مگاوات راه اندازه شد در ادامه یک پست برق در انتهای سال و پست دیگر در سال آینده افتتاح می شود. با این پست، برق پایدار در خط شش خواهیم داشت.

هرمزی گفت: کار احداث در خط ۶ مترو تا پایان سال تمام خواهد شد همچنین ایستگاه های میدان خراسان، ۱۷ شهریور، سربازو نجات اللهی امسال طبق برنامه انجام و تا پایان سال تحویل مردم می شود.

۵ ایستگاه مترو تهران در مرحله بهره‌برداری/ نحوه خدمات اتوبوسرانی در مهرماه اعلام شد
تهران به ۵۰۰ کیلومتر مسیر تونلی و ۳۰۰ ایستگاه مترو نیاز دارد/تست موفقیت‌آمیز واگن ملی
ورود ۱۵۰ دستگاه ون به ناوگان تاکسیرانی پایتخت

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: احداث تراموا را در تهران پیگیری کردیم و با کمک وزارت دفاع در سال جاری به نتایج خوبی می رسیم مسائل کلی انجام شده و به مساله طراحی بعد از تایید و مساعدت شورای شهر و ترافیک وارد خواهیم شد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه افتتاح پست برق محور جنوبی خط ۶ متروی تهران خاطرنشان کرد: ایستگاه میدان کتاب آخر این ماه افتتاح می‌شود و در حال حاضر در مراحل انجام تست‌های نهایی است همچنین ۶ کیلومتر محور شمال غربی خط ۶ هم ۲۷ شهریور زیر بار تست گرم می‌رود.

وی تاکید کرد: مراحل عملیاتی ایستگاه میدان کتاب تمام شده و موضوع سیگنالینگ آن باقی مانده است.

انعقاد قرارداد جدید برای تامین اتوبوس تهران

هرمزی با بیان اینکه مجموعه خدمات مهرماه شهرداری تهران حول محور حمل و نقل است ادامه داد: در این راستا ۶ رام قطار اورهال شده است. یک رام دی سی و پنج رام ای سی. همچنین اتوبوس های جدید و بازسازی شده وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد که ۹۷ دستگاه اتوبوس جزو اتوبوس‌هایی است که در ایام اربعین مورد استفاده قرار گرفت.
برچسب ها: شهرداری
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار