کد خبر: ۵۷۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱

بیش از سه هزار خودرو سواری در مرز باشماق تردد کرد

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در ایام اربعین حسینی و عبور زائران از مرز باشماق به سمت کربلای معلی، سه هزار و ۴۸۲ خودروی سواری از این مرز تردد کرد.
به گزارش خودروکار - فرزاد حسنی روز شنبه  اظهار کرد: بر این اساس در ۲۰ روز گذشته، هزار و ۱۱۲ خودرو سواری ایرانی از مرز بین‌المللی باشماق به کشور وارد و هزار و ۷۱۷ خودرو سواری ایرانی از این مرز خارج شده است.

وی با بیان اینکه همچنین دراین بازه زمانی ۲۸۶ خودرو سواری خارجی وارد و ۳۶۷ خودرو سواری خارجی از کشور خارج شده‌اند، گفت: در مجموع هزار و ۳۹۸ خودرو وارد کشور و ۲ هزار و ۸۴ خودرو از مرز باشماق خارج شده‌اند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ۹۹ درصد از زواری که از مرز باشماق تردد داشته اند، با خودرو شخصی خود به پارکینگ‌های شهر مریوان و جنب مرز مراجعه کردند نیازی به ناوگان حمل ونقل عمومی در شهرستان مریوان نبوده و تردد در محورهای منتهی به مرز کاملا روان است.

حسنی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تمام اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی به مرز مهران اعزام شده اند گفت: ۲ هزار و ۲۲۰ خودرو به پارکینگ مرز مراجعه کرده‌ و اکنون تعداد خودروهای موجود در پارکینگ ۶۰۰ دستگاه است.

امسال برای دومین سال متوالی، مرز باشماق به عنوان مرز رسمی تردد زوار اربعین، افتخار خدمت‌رسانی به زائران حسینی را داشت.
برچسب ها: مرز
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار