کد خبر: ۵۷۴۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

دست‌و‌دلبازی خودرویی کره‌ای‌ها

هیوندای و ال‌جی دومیلیارد دلار بیشتر برای کارخانه باتری جورجیا هزینه می‌کنند. به گزارش ایسنا، نتایج بررسی نشان داد که گروه هیوندای موتور و ال‌جی انرژی سولوشن سرمایه‌گذاری مشترک خود را در کارخانه تولید باتری در جورجیا دومیلیارد دلار افزایش داده و ۴۰۰ شغل اضافه خواهند کرد.
به گزارش خودروکار -  این سرمایه‌گذاری مشترک بین دو شرکت شامل سرمایه‌‌گذاری کل ۳/ ۴میلیارد دلاری است و کارخانه موردنظر در نهایت می‌تواند سالانه حدود ۳۰۰هزار باتری خودروی الکتریکی تولید کند. هیوندای، سومین خودروساز بزرگ جهان از نظر فروش خودرو، اعلام کرد که این دو شرکت اکنون قصد دارند در مجموع ۵۹/ ۷میلیارد دلار هزینه و ۸۵۰۰ شغل جدید را طی هشت سال در شهر برایان جورجیا ایجاد کنند. 
این رقم شامل کارخانه باتری است که ظرفیت تولید سالانه ۳۰گیگاوات‌ساعت و همچنین یک کارخانه جداگانه تولید خودروهای الکتریکی را دارد.
 طبق گزارش رویترز، این کارخانه خودروسازی قرار است در ژانویه ۲۰۲۵ تولید خودرو را آغاز کند و سالانه ۳۰۰ هزار خودرو بسازد. هدف این شرکت این است که حداقل ۱۷ مدل جدید را تا ۲۰۳۰ به تولید برساند. 
هیوندایی می‌خواهد  فروش سالانه ۸۷/ ‌۱‌میلیون خودروی برقی را تا پایان دوره موردنظر هدف قرار دهد. این شرکت قصد دارد سهم ۱۱درصدی فروش خودروهای برقی را در بازار ایالات متحده آمریکا تا سال ۲۰۳۰ میلادی به دست آورد.
برچسب ها: هیوندای
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار