کد خبر: ۵۷۳۰۷
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱

از ترکیب سهامدار تا کدال و تحلیل تکنیکال! / همه چیز درباره «وساپا»

عمده فعالیت وساپا در صنعت خودرو و ساخت قطعات می‌باشد. شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا سال ۱۳۸۳ در بورس اوراق بهادار تهران در گروه واسطه‌گری‌های مالی با نماد «وساپا» درج شده است. سهام این شرکت برای اولین بار در تاریخ ۱۳۸۴٫۰۶٫۱۵ مورد معامله قرار گرفت.
به گزارش خودروکار -  ارزش پرتفوی بورسی شرکت حدود ۹۱۰۰ میلیارد تومان است که عمده سرمایه گذاری ها در شرکت های خساپا ، ورنا، لوتوس و حق تقدم آن می باشد و این روزها به دلیل افت شدید قیمت ها از اردیبهشت ماه و لیدری این صنعت، گروه خودرویی پرتقاضا تر از سایر گروه ها دنبال میشود.

برای شرکت‌هایی مانند گروه سرمایه‌گذاری سایپا محاسبه مازاد ارزش پرتفوی غیربورسی آن که قابل توجه نیز می‌باشد. مهم ترین دارایی غیر بورسی شرکت ، گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا می باشد که در مجمع سال مالی از تصمیم شرکت مبنی بر درج این نماد در بازار توافقی خبر داده اند. پس از آن شرکت های پیشگامان بازرگانی ستاره تابان و تجارت الکترونیک خودرو تابان ، ایدروکیش از مهم ترین زیرمجموعه های غیر بورسی وساپا هستند.

•    پی بر ان ای وی محاسبه شده که در گزارش کانال تحلیلی پارسیس در اول شهریور آمده است حدود ۶۵ درصد می باشد.

•    شرکت به تازگی طی افزایش سرمایه از سود انباشته سرمایه شرکت را از ۱۶۰۰ میلیارد تومان به ۱۹۸۰ میلیارد تومان رسانده است.

•    سهامداران عمده وساپا شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا ۶۵ درصد و شرکت رویال صدف کیش  ۲ درصد می باشد.

•    ارزش بازار سهم ۹۶۶۴ میلیاردتومان است.

گزارش کدال شرکت :

وساپا در مرداد ماه ۱۷۲ میلیارد ریال سود فروش سرمایه گذاری ها را شناسایی نموده و ۲۴۲۸۵۶۲ میلیون ریال تا پایان مردادماه مجموعا سود مجامع داشته است.

تحلیل تکنیکال شرکت:

کل حرکت یک فلت  ABC است که چندین سال است در حال تکمیل می باشد و هنوز ادامه دارد.

 (A) از پیک ۱۳۳۰ تومان در نیمه ۹۹ تا زمستان ۱۴۰۰ به صورت یک دیامتریک یا ترکیبی تکمیل شد و به محدوده ۱۹۰ تومان رسید.

سپس در موج صعودی بعدی به صورت یک دیامتریک (B) در حال شکل گیری است . شاخه abcd تکمیل شده و به نظر می رسد شروع موجe از دیامتریک هستیم که تارگت های خوبی خواهد داشت.

حمایت قوی محدوده سبز رنگ ۴۱۰ تومان می باشد و هدف های مهم ۶۲۵-۷۶۰ تومان و سپس ۹۸۰-۱۰۰۰ تومان

از دیامتریک (B) شاخه e صعودی و f اصلاحی و g صعودی باقی مانده است.اقتصادآنلاین 
برچسب ها: سایپا
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار