کد خبر: ۵۷۲۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶

مصرف روزانه سی‌ان‌جی ۲۳ تا ۲۴ میلیون مترمکعب است

رئیس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هم‌اکنون مصرف روزانه سی‌ان‌جی ۲۳ تا ۲۴ میلیون مترمکعب است و این ظرفیت وجود دارد که ۳۵ تا ۴۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور توزیع شود.
به گزارش خودروکار -  به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، علی‌اکبر نژادعلی در آئین تودیع و معارفه مدیر طرح سی‌ان‌جی با تجلیل از خدمات محمدحسین باقری، مدیر پیشین طرح سی‌ان‌جی و آرزوی توفیق برای مدیر جدید، به تاریخچه شکل‌گیری صنعت سی‌ان‌جی در دنیا از سال ۱۹۳۰ میلادی اشاره کرد و اظهار داشت: این صنعت راهبردی با توجه با ناترازی بین تولید و مصرف بنزین بسیار راهگشاست و باید بیش از پیش برای گسترش و توسعه آن گام برداشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر اهمیت توسعه این صنعت در شرایط فعلی بیان کرد: بزرگ‌ترین کشور در احداث جایگاه و مصرف سی‌ان‌جی به‌ترتیب چین، پاکستان و ایران است که با توجه به اینکه ایران در جایگاه سوم قرار دارد، باید سهم این فرآورده را در سبد سوخت کشور به‌منظور کاهش سوخت‌های فسیلی توسعه داد.

وی افزود: با توجه به برآورد ریالی، بین سال‌های ۸۳ و ۸۸ هرچه دولت برای راه‌اندازی سی‌ان‌جی هزینه کرده بود، برگشت و موجب کاهش واردات شد، ضمن اینکه از سال ۸۸ تاکنون درآمد به دست آوردیم که اگر این صنعت نبود، فاصله زیادی بین تولید و مصرف داشتیم.

نژادعلی ادامه داد: هم‌اکنون مصرف روزانه سی‌ان‌جی ۲۳ تا ۲۴ میلیون مترمکعب است و این ظرفیت وجود دارد که ۳۵ تا ۴۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور توزیع شود.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی و تبلیغات در حوزه سی‌ان‌جی، هوشمندسازی در صنعت سی‌ان‌جی و ادامه اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن خودروهای شخصی، بررسی مشکلات و تنگناهای موجود و ارائه راهکارها به‌منظور پیشبرد اهداف تعیین‌شده و تلاش برای توسعه صنعت سی‌ان‌جی و ارتقای آن با توجه به ضریب نفوذ شهری و روستایی شبکه گاز کشور را بعضی از وظایف مدیر جدید اعلام کرد.
برچسب ها: سی‌ان‌جی
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار