کد خبر: ۵۷۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰

محدودیت‌های ترافیکی ایام اربعین برای استان‌های مرزی اعلام شد

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس اهور فراجا محدودیت ترافیکی و تردد در محورهای استان‌های مرزی که میزبان زائران اربعین حسینی(ع) هستند را اعلام کرد.
به گزارش خودروکار - از پلیس راهور، طبق جدول محدودیت های ترافیکی، تردد تمامی کامیون و تریلرها از ساعت ۷ صبح روز جمعه سوم شهریور تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۷ شهریور ماه در محور اهواز –خرمشهر و بالعکس استانهای خوزستان و چهارمحال وبختیاری ممنوع است.

البته خودروهایی که قصد رفتن به خرمشهر را دارند می توانند از مسیر اهواز – آبادان – خرمشهر و بالعکس تردد کنند.

همچنین تردد تمامی اتوبوس ها از ساعت ۷ روز جمعه ۲۷ مردادماه تا ساعت ۷ روز جمعه ۱۷ شهریور در محور هفتگل – باغملک – ایذه- دهدز – شهرکرد و بالعکس ممنوع بوده و مسیر اهواز – اندیمشک – خرم آباد – الیگودرز – اصفهان – شهرکرد و بالعکس بعنوان مسیر جایگزین تعیین شده است.

این محدودیت به استثنای اتوبوس های اعزامی از مبدا استان چهارمحال و بختیاری که با ارائه لیست ناوگان مربوطه به پلیس راه استان خوزستان و رعایت کلیه مقررات ایمنی و ترافیکی مجاز به عبور از این مسیر هستند.

طبق جدول محدودیت‌ها تردد همه تریلرها ، کامیون و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ صبح جمعه ۲۷ مردادماه تا ساعت ۷ صبح دوشنبه مورخ ۲۰ شهریور از محورهای منتهی به دهلران – مهران، حمیل – ایلام، قلاجه – ایلام، ایلام – ملکشاهی-مهران و ایلام – مهران ممنوع می‌باشد.

علاوه بر این از بیست و هفتم مرداد لغایت پایان طرح یعنی ۲۰ شهریور اعمال هرگونه محدودیت و ممنوعیت ترافیکی برای تمامی خودروها در مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران به توجه به شرایط ترافیکی و بنابر صلاحدید مامورین در محل صورت خواهد گرفت، اطلاع رسانی لازم در همان زمان انجام خواهد شد.

استان لرستان نیز با محدودیت ترافیکی مواجه خواهد بود و رفت و آمد تمامی تریلرها،کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از هفت صبح پنجشنبه ۹ شهریور تا هفت صبح ۱۵ همان ماه از محور خرم آباد کوهدشت پلدختر و بالعکس ممنوع است و مسیر آزادراه خرم‌آباد پل زال بعنوان مسیر جایگزین تعیین می شود.

تردد تمامی تریلرها،کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح روز جمعه ۲۷ مرداد تا صبح شنبه ۱۸ شهریور در محور اسلام‌آباد غرب-پلدختر، حمیل–سرابله، اسلام آباد-قصر شیرین و بالعکس در استان کرمانشاه ممنوع است.

همچنین عبور و مرور تمامی تریلرها،کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت روز جمعه ۲۷ مرداد تا صبح شنبه ۱۸ شهریور در محور کمربندی سرپل ذهاب – قصر شیرین(ریخک) ممنوع بوده و محور قدیم سرپل ذهاب–قصر شیرین(قره بلاغ) به عنوان مسیر جایگزین تعیین می‌گردد.

تردد تمامی ناوگان مسافری(اتوبوس و مینی بوس) از ساعت ۷ صبح روز جمعه ۲۷ مردادماه الی ساعت ۲۴روز دوشنبه بیستم شهریور از محورهای بین استانی اهرم، بوشکان و فراشبند، محور ساحلی بوشهر–گناوه، محور ساحلی بوشهر–دیر و محور اهرم - برازجان و بالعکس ممنوع است.

پلیس راهور اعلام کرد که در صورت بروز مشکلات ترافیکی در استان های درگیر مراسم اربعین و بر اساس تدابیر ابلاغی، محدودیت تردد برای خودروهای باری حامل مواد سوختی و فاسد شدنی نیز اعمال خواهد شد.

همچنین علاوه بر محدودیت های پیش بینی در محورهای منتهی به مرزهای درگیر طرح اربعین در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه و به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت ها به صورت روزانه و مقطعی برای انواع خودروها در این محورها اعمال خواهد شد.
برچسب ها: پلیس
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار