کد خبر: ۵۷۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲

رونمایی از اسکلید برقی

کادیلاک در مراسمی در شهر نیویورک یک مدل الکتریکی از پرفروش‌ترین خودرو خود، اسکلید (Esclade)، را رونمایی کرد
به گزارش خودروکار -  این سومین خودروی الکتریکی است که خودروساز لوکس آمریکایی به محصولاتش اضافه کرده و از تابستان آینده به بازار عرضه خواهد شد. اسکلید الکتریکی با پسوند IQ از مدل بنزینی اسکلید متمایز شده و ظاهرش هم متفاوت است. جلوی خودرو شبیه به دو مدل‌ دیگر الکتریکی کادیلاک، چراغ‌هایی عمودی دارد که روی سپر است. جلوپنجره هم پنلی است که با مجموعه‌ای از لامپ‌های ال‌ای‌دی روشن می‌شود.


به گزارش BBC طول اسکلید IQ پنج متر و ۷۰ سانتی‌متر است که از اسکلید بنزینی بزرگ‌تر است. خریداران می‌توانند خودرو را در دو مدل «اسپرت» یا «لوکس» سفارش دهند. هر دو مدل به طور استاندارد به سیستم خودران کادیلاک مجهز است. راننده با این سیستم که نامش «سوپر کروز» است، می‌تواند در ۴۰۰هزار مایل (۶۴۳هزار کیلومتر) از بزرگراه‌ها و جاده‌های آمریکای شمالی دستش را از روی فرمان بردارد و رانندگی را به خودرو بسپرد. کادیلاک فهرستی طولانی از امکانات لوکس در اسکلید الکتریکی به خریداران ارائه کرده است. نمایشگر ۵۵اینچی روی داشبورد، میز کار و دو نمایشگر ۶/ ۱۲اینچی برای سرنشینان ردیف دوم و سیستم صوتی با ۴۰ بلندگو بخشی از این امکانات است. خودرو همچنین در جلو یک صندوق با فضای ۳۴۵لیتری دارد.

اسکلید IQ دو موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۶۸۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. خودرو یک حالت به نام «سرعت» دارد که با انتخاب آن قدرت خودرو به ۷۵۰ اسب‌بخار افزایش پیدا می‌کند. در این حالت شتاب صفر تا ۶۰ مایل (۹۶کیلومتر) در ساعت خودرو کمتر از پنج ثانیه است. کادیلاک می‌گوید که خودرو با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۵۰‌مایل (۷۲۴کیلومتر) حرکت کند. قیمت اسکلید IQ پیش از اضافه کردن امکانات سفارشی ۱۳۰هزار دلار است. با این قیمت تسلا مدل X و مرسدس-بنز EQS از رقیبان اصلی این خودرو به شمار می‌آید. کادیلاک اعلام کرده که تا سال ۲۰۳۰ همه مدل‌هایش را الکتریکی خواهد کرد و بسیار امیدوار است خریداران از مدل الکتریکی پرفروش‌ترین محصول کارخانه استقبال کنند.
برچسب ها: کادیلاک
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار