کد خبر : ۵۸۹۷۶
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
مرسدس بنز اعلام کرد که فروش سه‌ماهه چهارم این شرکت به دلیل محدودیت‌های عرضه و تغییر مدل آسیب دید، اما تحویل خودروها در کل سال مطابق با پیش‌بینی دو‌میلیون دستگاهی بود.
به گزارش خودروکار - فروش این خودروساز ۱.۵درصد افزایش یافت و به اندکی کمتر از ۲.۵میلیون رسید اما فروش سه‌ماهه چهارم برای کل گروه ۳درصد کاهش داشت.

فروش خودروهای سواری باتری‌دار مرسدس بنز در طول سال ۷۳درصد افزایش یافت و به ۲۲۲هزار و ۶۰۰ دستگاه رسید اما فروش باتری‌های الکتریکی مدل‌های اسمارت فورتو و اسمارت فورفور این شرکت ۱۲درصد کاهش یافت.

این خودروساز لوکس در طول سال نسبت به مشکلات عرضه و تورم که بر فروش تاثیر می‌گذارد، به‌ویژه جنگ قیمت‌ها در بخش خودروهای الکتریکی که بر حاشیه‌ها فشار وارد می‌کند، بارها هشدار داد. با‌این‌حال، این شرکت گفته که انتظار دارد وقتی نتایج مالی کل سال را در ۲۲ فوریه گزارش می‌دهد، به پایین‌ترین حد بازده تعدیل‌شده ۱۲ تا ۱۴درصدی خود برسد.

  طبق گزارش رویترز، در بین دیگر خودروسازان آلمانی، بی‌ام‌و که رکورد فروش بیش از ۲.۵میلیون خودرو را در سال جاری به ثبت رساند، با پیش‌بینی حاشیه سود ۹ تا ۱۰.۵درصدی انتظارات را کاهش داد اما گفته است که انتظار دارد به سطح بالاتری از این محدوده برسد.

آئودی نیز وعده داده که فروش خودروهای الکتریکی امسال را افزایش دهد، زیرا مجموعه‌ای از مدل‌های جدید از جمله Q۶ e-tron که در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۲ ارائه شود، به بازار عرضه می‌‌شود.
برچسب ها: بنز
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران