کد خبر : ۶۰۳۹۰
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۱
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از نصب ۲ هزار سامانه حمل و نقل هوشمند در محورهای مواصلاتی کشور با هدف تقویت کنترل هوشمند و ثبت تخلفات در سطح جاده‌ها خبر داد.
به گزارش خودروکار -  از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، «داریوش امانی» در ششمین همایش بین‌المللی مدیریت و ایمنی ترافیک ابراز امیدواری کرد برگزاری این همایش، راهگشای معضلات در کشور در زمینه تصادفات و کاهش تلفات جاده‌ای بوده و چراغ راهی برای فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی فعال در این حوزه باشد.

وی با ابراز خوشنودی از برگزاری جلسات شورای عالی ایمنی حمل و نقل جاده‌ای در دولت سیزدهم و جلسات برگزار شده با حضور رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور، کاهش آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات در جریان سفرهای نوروزی را نتیجه مشخص شدن تکالیف و مسئولیت دستگاه‌ها و اجرای تکالیف محوله و تعامل و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی عضو این شورا دانست.

این مقام مسئول افزود: در صورتی که این ساز و کار به صورت منظم و با دستور کار مشخص در سال جاری اجرا شود، به طور قطع هماهنگی و تعامل بیشتری برای همه دستگاه‌ها ایجاد می‌شود.

امانی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم تناسب ظرف و مظروف و این که زیرساخت‌ها متناسب با تولید ناوگان توسعه پیدا نکرده، معضلاتی در ترددها و ترافیک جاده‌ای وجود دارد و توسعه زیرساخت ها و افزایش ظرفیت و سطح سرویس در راهها، ترددهای روان‌تر و ایمن‌تر را به دنبال دارد.

وی به موضوع نقاط پرحادثه‌ در جاده‌ها اشاره و تصریح کرد: پس از احداث جاده‌ها به دلایلی همچون ایجاد دسترسی‌ها به مرور زمان و اتخاذ تصمیمات محلی، شاهد ناایمن شدن جاده‌ها در مقاطعی از محورها و ایجاد نقاط پرحادثه هستیم که اصلاح آنها، منابع اعتباری قابل توجهی را می‌طلبد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از شناسایی ۸۸۷ نقطه پرحادثه‌ و اصلاح ۴۲۵ نقطه آن تاکنون خبر و ادامه داد: برای اصلاح و رفع نقاط پرحادثه باقی‌مانده تا پایان امسال وعده داده‌ایم.

امانی به بیان نقش موضوعات زیرساختی، آموزش و فرهنگ‌سازی و جرایم در کاهش آمار تصادفات پرداخت و افزود: با توجه به مشکلات موجود در حوزه زیرساختی، همه توان خود را برای جذب منابع بودجه‌ای مختلف، صرف درآمدهای سازمان راهداری و استفاده از ظرفیت‌های قانونی با هدف جبران بخشی از عقب‌ماندگی‌ها در سطح جاده‌های کشور به کار گرفته‌ایم.

وی همدلی و همراهی دستگاه‌های مربوطه در پیشبرد اهداف و رسیدن به زبان مشترک بین دستگاه‌های متولی در این حوزه را راهکاری برای کاهش و حذف تلفات جاده‌ای برشمرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران