کد خبر : ۶۰۲۹۵
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
فروش خودروهای برقی ساخت چین تسلا در ماه آوریل ۱۸درصد کاهش یافت.
به گزارش خودروکار - داده‌های انجمن خودروهای مسافری چین نشان داد که تسلا در ماه آوریل ۶۲هزار و ۱۶۷خودروی الکتریکی ساخت چین فروخته که ۱۸درصد کمتر از سال قبل است. تحویل خودروهای مدل ۳ و مدل Y ساخت چین نیز نسبت به ماه مارس ۳۰.۲درصد کاهش داشته است.


خودروهای ساخت چین تسلا به بازارهای مختلف از جمله اروپا نیز صادر می‌شوند و انجمن خودروهای مسافری چین گزارشی از صادرات تسلا بر اساس مقصد ارائه نکرده است. 

این کاهش شدید با افزایش فروش خودروهای برقی در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان در تضاد است.بر اساس داده‌های انجمن خودروهای مسافری چین، فروش خودروهای انرژی جدید چین از جمله خودروهای برقی باتری‌دار و پلاگین هیبریدی در ماه آوریل به ۸۰۰هزار دستگاه رسید که ۳۳درصد نسبت به سال قبل و ۲درصد نسبت به ماه قبل از آن کاهش داشت.

بی‌وای‌دی، بزرگ‌ترین رقیب چینی تسلا، ۳۱۲هزار و ۴۸ دستگاه خودروی سواری در آوریل فروخت که ۴۸.۹۷درصد افزایش را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

تسلا برای اولین‌بار در نزدیک به چهار سال گذشته شاهد کاهش تحویل خودرو در سه ماه اول بود. این شرکت سه‌ماهه دوم را با اعلام اخراج بیش از ۱۰درصد از نیروی کار جهانی خود و کاهش قیمت خودرو در بازارهای بزرگ از جمله ایالات‌متحده، چین و اروپا آغاز کرد.

طبق گزارش رویترز، تحویل خودروهای برقی ساخت چین تسلا در فوریه ۱۹درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت و در ماه مارس ۰.۲درصد بالا رفت.


برچسب ها: تسلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران