کد خبر : ۶۰۲۷۹
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۹
برونو لو ماری، وزیر دارایی فرانسه، گفت که توسعه خودروهای برقی در فرانسه در راستای کاهش وابستگی این کشور به تولیدکنندگان نفت و صادرکنندگان بزرگ خودرو ضروری است.
به گزارش خودروکار - صنعت خودروی فرانسه بر اساس یک توافق راهبردی قصد دارد تا سال ۲۰۲۷ فروش خودروهای الکتریکی را چهار برابر کند و این زمانی است که رئیس‌جمهور چین به این کشور سفر خواهد کرد.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، هدفی را برای خودروسازان این کشور تعیین کرده که تا پایان دهه باید دومیلیون خودروی برقی یا هیبریدی تولید کنند و این در شرایطی است که آنها رقابتی سخت با چینی‌ها در این حوزه دارند. طبق یک توافق‌نامه موردنظر، قرار است ۸۰۰هزار خودروی برقی تا سال ۲۰۲۷ در فرانسه فروخته شود. 

علاوه بر این، خودروسازان در نظر دارند فروش خودروهای سبک برقی را از ۱۶هزار و ۵۰۰ دستگاه در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۰هزار دستگاه در سال افزایش دهند. لوماری در یک کنفرانس خبری گفت: ما انتخاب کرده‌ایم که یک کشور بزرگ تولیدکننده خودروهای الکتریکی باشیم.

 یک منبع در وزارت دارایی فرانسه هم گفت که دولت ۱.۵میلیارد یورو (۱.۶میلیارد دلار) را برای حمایت از تولید و خرید خودروهای الکتریکی در سال جاری از طریق برنامه‌های مختلف در نظر گرفته است. بر اساس گزارش رویترز، حدود ۲۰درصد از خودروهای جدید فروخته‌شده در فرانسه الکتریکی هستند، اما تنها ۱۲درصد از آنها در این کشور ساخته می‌شوند. 

توافق بین دولت و خودروسازان فرانسه شامل ایجاد ۴۰۰هزار نقطه شارژ تا سال ۲۰۳۰ و ۲۵هزار نقطه شارژ سریع تا پایان سال ۲۰۲۷ در مسیرهای اصلی مسافرتی و در شهرهای بزرگ است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران