کد خبر : ۶۰۱۶۵
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹
هوندا ۱۱میلیارد دلار برای راهبرد خودروهای برقی در کانادا هزینه می‌کند.
به گزارش خودروکار -  شرکت خودروسازی هوندا موتور ۱۵میلیارد دلار کانادا (۱۱میلیارد دلار آمریکا) را برای تولید زنجیره تامین وسایل نقلیه الکتریکی خود در کانادا با میلیاردها دلار کمک مالی دولتی هزینه خواهد کرد، زیرا این خودروساز ژاپنی به دنبال افزایش تقاضای بلندمدت در منطقه است.

هوندا اعلام کرد که این رقم شامل سرمایه‌گذاری شرکای جوینت ونچر است و هدف شروع تولید خودروهای برقی در سال ۲۰۲۸ را دنبال می‌کند.

 این شرکت سالانه ۲۴۰هزار وسیله نقلیه در این مرکز تولید خواهد کرد. این سرمایه‌گذاری، هوندا را به سمت هدف خود یعنی تولید ۱۰۰ درصد برقی در سال ۲۰۴۰سوق می‌دهد.

این شرکت در حال حاضر خودروهای هیبریدی را در ایالات‌متحده تولید می‌کند قصد دارد سال آینده تولید اولین خودروهای تمام‌الکتریکی ساخت ایالات متحده را در مریسویل، اوهایو آغاز کند.

سرمایه‌‌گذاری‌های جدید هوندا همچنین قرار است اتکای این شرکت را به تولیدکنندگان خارجی برای باتری‌ها کاهش دهد و آن را به مواد خام حیاتی برای انتقال انرژی پاک نزدیک‌تر کند.

طبق گزارش بلومبرگ، شینجی آیوما، معاون اجرایی هوندا، گفت: می‌خواهیم از منابع و انرژی غنی کانادا استفاده ببریم تا بتوانیم یک زنجیره ارزش متمرکز بر خودروهای الکتریکی ایجاد کنیم. او افزود که هوندا انتظار دارد که بتواند با تولید باتری، هزینه‌های تولید باتری خود را ۲۰درصد کاهش دهد.
برچسب ها: هوندا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران