کد خبر : ۶۰۰۹۷
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷
هیات سرمایه‌گذاری تایلند (BOI) اعلام کرد که چری اتومبیل شرکت خودروسازی چین، کارخانه‌ای در تایلند راه‌اندازی خواهد کرد که خودروهایی را برای بازارهای داخلی و صادراتی تولید می‌کند.
به گزارش خودروکار - تولید این شرکت در کارخانه موردنظر در سال ۲۰۲۵ آغاز خواهد شد. به گزارش ایسنا، ناریت تردستیراسوکدی، دبیر‌کل هیات سرمایه‌گذاری تایلند اظهار کرد که پیش‌بینی می‌شود این تاسیسات ۵۰هزار خودروی الکتریکی و هیبریدی در فاز اول تا سال ۲۰۲۵ تولید کند و تا سال ۲۰۲۸ تولید را به ۸۰هزار خودرو افزایش دهد.

 هیات سرمایه‌گذاری تایلند عنوان کرد چری اتومبیل، هشتمین خودروساز چینی خواهد بود که یک کارخانه تولیدی در تایلند راه‌اندازی می‌کند و به سایرین از جمله بی‌وای‌دی، گریت وال موتورز و چانگان موتورز می‌پیوندد. تایلند یک مرکز مونتاژ و صادرات خودروی منطقه‌ای است که مدت‌هاست تحت سلطه برندهای ژاپنی مانند تویوتا موتورز و هوندا موتورز بوده است.

 با‌این‌حال، در سال‌های اخیر، یارانه‌های دولتی و مشوق‌های مالیاتی برای وسایل نقلیه الکتریکی موجی از سرمایه‌گذاری را از چین به راه انداخته است و خودروسازان این کشور بیش از ۱.۴۴میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

 طبق گزارش رویترز، تایلند قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ حدود یک‌سوم تولید سالانه ۲.۵میلیون دستگاهی خود را به مدل‌های برقی اختصاص دهد.
برچسب ها: چری
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران