کد خبر : ۵۹۹۹۶
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۱:۳۶
شرکت خودروسازی تسلا بیش از ۱۰درصد از کارکنان خود در سراسر جهان را به دلیل کاهش فروش اخراج می‌کند.
به گزارش خودروکار -  تسلا بیش از ۱۰درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد، زیرا با کاهش فروش و تشدید جنگ قیمت خودروهای الکتریکی مقابله می‌کند.

 آخرین گزارش سالانه این شرکت نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین خودروساز جهان تا دسامبر ۲۰۲۳ دارای ۱۴۰هزار و ۴۷۳ کارمند در سراسر جهان بوده است. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اظهار کرد همان‌طور که ما شرکت را برای مرحله بعدی رشد خود آماده می‌کنیم، بسیار مهم است که به تمام موارد شرکت برای کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری توجه کنیم. در این بیانیه آمده است که به عنوان بخشی از این تلاش، ما یک بررسی کامل از سازمان انجام داده‌ایم و تصمیم سختی را برای کاهش بیش از ۱۰درصدی تعداد کارمندان خود در سطح جهانی گرفته‌ایم.

 در سال ۲۰۲۲، رویترز گزارش داد ماسک به مدیران گفته است که احساس بسیار بدی در مورد اقتصاد دارد و باید مشاغل خود را در این شرکت  خودروساز کاهش دهد. 

تسلا هرگز تعداد مشاغل خود را در سال ۲۰۲۲ کاهش نداد اما تعداد کل کارکنان آن افزایش یافت. سهام این شرکت در معاملات اولیه حدود سه درصد کاهش داشت. سهام تسلا تاکنون در سال جاری حدود ۳۱درصد کاهش یافته است. 

تسلا در این ماه گزارش داد که تحویل خودروهای جهانی آن در سه ماه اول برای اولین‌بار در نزدیک به چهار سال کاهش یافته است، زیرا کاهش قیمت نتوانست تقاضا را تحریک کند.

 تسلا پیش از این در فوریه سال گذشته چهار درصد از نیروی کار خود در نیویورک را اخراج کرده بود.

برچسب ها: تسلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران