کد خبر : ۵۹۹۷۷
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۹
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از صدور جریمه برای ۱۹۵۰۰۰۰ (یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار) فقره جریمه شبانه در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
به گزارش خودروکار - سرهنگ فیروز کشیر؛ معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص اعمال قانون‌های شبانه در شهر تهران در سال 1402 و طرح نوروزی اظهار کرد: منظور از تخلفات شبانه تخلفاتی هستند که از ساعت 21 الی 6 صبح توسط برخی از رانندگان حادثه‌ساز انجام می‌شوند.

 متاسفانه تعدادی از رانندگان وجود دارند که قانون گریز هستند و در چارچوب قانون بودن را دوست ندارند و نمی‌خواهند درست رانندگی کنند که پلیس هم بدون هیچ اغماضی با این رانندگان برخورد قانونی خود را انجام می‌دهد چرا که خط قرمز پلیس برخورد با افرادی است که با رفتارهای غلط ترافیکی خود نظم و امنیت تردد دیگر شهروندان را برهم می‌زنند و آرامش آنان را مختل می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرح نوروزی از تاریخ 24 اسفند ماه 1402 تا 14 فروردین ماه 1403 انجام شد، گفت: پلیس راهور تهران بزرگ فقط در سال 1402 حدود 189 هزار فقره در بحث تخلفات شبانه کامیون‌ها اعمال قانون داشت که در همین خصوص در طرح نوروزی 1403 این اعمال قانون 5500 مورد بوده است. 


معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در سال 1402 حدود 303000 هزار مورد اعمال قانون در خصوص تخلفات حادثه ساز شبانه انجام شد که این آمار در طرح نوروزی و در همین خصوص 35000 هزار مورد بوده است. 

سرهنگ کشیر افزود: همچین در سال 1402 کمتر از یک درصد از تخلفات مصرف نوشیدنی‌های غیرمجاز بوده است که این آمار در طرح نوروزی هم به همین میزان یعنی کمتر از 1 درصد از کل آمار بوده است.

وی گفت: کل اعمال قانون‌هایی که در بحث تخلفات شبانه در سال 1402 انجام شده است به حدود 1950000 (یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار فقره) می‌رسد که در طرح نوروزی 15200 هزار مورد اعمال قانون برای آن دسته از رانندگانی که نظم ترافیکی جامعه را برهم زده بودند انجام شده است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: این برخوردها و اعمال قانون‌ها به درخواست شهروندان انجام می‌شود و در خواست و خواسته و مطالبه شهروندان از پلیس است که با تلفن‌های 110 و 120 تماس می‌گیرند و خواسته‌های خود را بیان می‌کنند.
برچسب ها: پلیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران