کد خبر : ۵۹۹۷۵
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۶
کارشناس مسائل شهری با بیان اینکه پیشرفت تهران روی ریل مشخص و قابل اعتمادی در حال حرکت است، گفت: اگر جان انسان‌ها برایمان اهمیت دارد باید از برقی شدن خودروها و ناوگان‌ حمل و نقل عمومی استقبال و موانع آن را برطرف کنیم.
به گزارش خودروکار - مجتبی شاکری درباره ورود تاکسی‌ها و اتوبوس‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران اظهار کرد: حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت که در این دوره به طور کامل محقق شد، دستاوردهای خود را در حوزه‌های مختلف نشان می‌دهد و برخی از وزرا نیز انجام امور خود را با مشارکت شهرداری تهران انجام می‌دهند. 

وی ادامه داد: نوسازی بافت‌های فرسوده با مشارکت شهرداری تهران و وزارتخانه مربوطه، ساخت واگن با همکاری شهرداری تهران و وزارت صمت و همچنین ورود تاکسی‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله مواردی است که حاصل مشارکت این نهاد شهری با ارگان‌های دولتی محسوب می‌شود. 

کارشناس مسائل شهری تصریح کرد: در این بین،‌ با توجه به اینکه بسیاری از کشورها برای کاهش و ریشه‌کن کردن آلودگی هوا به سمت برقی‌سازی خودروها در حرکت هستند، برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران که روند آن آغاز شده، یک ضرورت است البته برخی افراد در این راستا به کمبود برق اشاره می‌کنند؛ این در حالیست که ساخت راکتورهای هسته‌ای در دستور ساخت قرار دارد و بهره‌برداری از آنها به وضعیت موجود کمک خواهد کرد. 


وی با بیان اینکه ما در مسیر افزایش تولید برق قرار داریم و با یک آینده‌نگری می‌توان مطمئن بود مسیری که در آن حرکت می‌کنیم، مسیر درستی است، ادامه داد: در عین حال نباید بیمار‌ی‌‌ها و مرگ‌‌ومیرهای ناشی از آلودگی هوا که گریبان‌گیر مردم شهرهای بزرگ شده است را فراموش کنیم، اگر جان انسان‌ها برایمان اهمیت دارد باید از برقی شدن خودروها و ناوگان‌ حمل و نقل عمومی استقبال و موانع آن را برطرف کنیم.

شاکری خاطرنشان کرد: با توجه به گزارشات و برنامه‌هایی که شهرداری تهران در جلسات برگزار شده با اعضای شورای شهر ارائه کرده به نظر می‌رسد پیشرفت تهران روی ریل مشخص و قابل اعتمادی در حال حرکت است. 
برچسب ها: خودرو برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران