کد خبر : ۵۹۹۶۷
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
به‌تازگی شکایت دیگری علیه شرکت خودروسازی تسلا تنظیم شده که ادعا می‌کند طراحی «ناامن» خودروی این شرکت منجر به تصادف شده است.
به گزارش خودروکار -  در سال ۲۰۱۸، مالوری هارکورت که یک زن باردار و صاحب یک تسلا مدل X بود، در شرایط نسبتا وحشتناکی قرار گرفت.

 به نقل از آی‌ای، هارکورت که هشت ماه و نیم باردار بود و همسرش آدام در اوایل همان ماه یک تسلا مدل X خریداری کردند و به ادعای تسلا مبنی بر اینکه این خودرو ایمن‌ترین خودروی شاسی‌بلند در بازار است، اعتقاد داشتند.

بااین‌حال، این وسیله نقلیه برخلاف ادعاهای شرکت عمل کرد. در روز ۲۷ دسامبر سال ۲۰۱۸، تنها دو روز پس از کریسمس و چهار روز پس از خرید این خودرو، پسر دو‌ساله هارکورت توانست ماشین را روشن کند، به سمت جلو حرکت کرد و به مادرش در خانه‌شان در سانتا باربارای کالیفرنیا برخورد کرد.

اکنون، هیات منصفه تصمیم خواهد گرفت که آیا تسلا به دلیل کلاهبرداری از مصرف‌کننده به دلیل تبلیغ نادرست فناوری مدل X به عنوان خودروی ایمن و سهل‌انگاری برای وجود نقص‌های ادعا‌شده در طراحی نرم‌افزار خودرو، مقصر است یا خیر.بر اساس خلاصه محاکمه، پسر هارکورت پا روی پدال ترمز گذاشت و ماشین روشن شد.

 این مدل X با سرعت بیش از هشت مایل در ساعت به سمت هارکورت به جلو حرکت کرد. وقتی تسلا به او برخورد کرد، هارکورت عملا زمانی برای نشان دادن واکنش نداشت. او همسایه‌های آن طرف خیابان را برای دریافت کمک صدا زد و از کسی خواست که با ۹۱۱ تماس بگیرد.

یک هفته بعد دخترش را نارس و با لگن شکسته به دنیا آورد. وکلای هارکورت این زایمان را به دلیل جراحات واردشده به او به عنوان یک زایمان «طاقت‌فرسا» توصیف کردند. هارکورت شکایتی علیه تسلا تنظیم کرد و ادعا کرد طراحی ناایمن خودرو منجر به تصادف شده است. برخلاف خودروهای معمولی، خودروهای برقی تسلا سوئیچ یا کلید احتراق برای روشن یا خاموش کردن ندارند.تسلا این موضوع را رد و انکار کرد که تسلا مدل X ۲۰۱۸ نقصی داشته است.

 این شرکت استدلال کرد جراحات هارکورت نتیجه سهل‌انگاری خود خانم هارکورت در رها کردن پسرش بوده است. تسلا ادعا می‌کند که «قابلیت‌های پیشرفته کمک راننده» این وسیله نقلیه با کاهش گشتاور موتور و کاهش سرعت خودرو جان مادر را نجات داده است.

محاکمه این پرونده در روز ۱۱ آوریل آغاز شد و هیات منصفه تصمیم خواهد گرفت که آیا تسلا مقصر این تصادف است یا خیر. هارکورت به دنبال دریافت مبلغ نامشخصی از خسارت هزینه‌های پزشکی، ناراحتی عاطفی و سایر هزینه‌هاست.

 تسلا به‌تازگی در مورد ایمنی خودروهای خود مورد توجه قرار گرفته است. در اوایل این ماه، تسلا یک دعوای حقوقی دیگر در کالیفرنیا را با پرداخت مبلغی نامشخص حل‌وفصل کرد. والتر هوانگ، مهندس اپل در سال ۲۰۱۹ بر اثر تصادف مدل X در حین رانندگی خودکار کشته شده است.
برچسب ها: تسلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران