کد خبر : ۵۹۹۲۰
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵
شرکت خودروسازی ولوو کارز در ماه مارس رکورد فروش دیگری را به ثبت رساند که شاسی‌بلند کوچک برقی عامل این افزایش بود.
به گزارش خودروکار - این شرکت سوئدی اعلام کرد که در ماه مارس رکورد فروش خودروهای خود را به ‌دلیل عرضه شاسی‌بلند کوچک تمام‌الکتریکی‌اش افزایش داد و با رشد چهاردرصدی سهام مواجه شد. فروش در ماه مارس با ۲۵درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۷۸هزار و ۹۷۰ دستگاه رسید که بالاترین رقمی است که ولووکارز در هر ماه به دست آورده است. 

فروش کلی سه ماه اول اما ۱۲درصد افزایش یافته است. این شرکت که اکثریت آن متعلق به هلدینگ جیلی چین است، در بیانیه‌ای اعلام کرد که فروش خودروهای تمام‌برقی ۴۳درصد افزایش یافته و ۲۳درصد از کل فروش جهانی را در ماه گذشته به خود اختصاص داده است.


ولوو کارز در بیانیه‌ای با اشاره به شاسی‌بلند کوچک برقی خود که اخیرا ارائه شده است، اعلام کرد ما در حال پیشرفت خوبی برای رسیدن به هدف فروش سالانه خود یعنی حداقل ۱۵درصد رشد هستیم و در ماه‌های آینده روی افزایش فروش ولوو EX۳۰ تمرکز خواهیم کرد. 

این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرد که از رشد فوق‌العاده در بازار خودروهای الکتریکی مطمئن است. پیش‌بینی می‌شود که خودروهای برقی نیمی از حجم فروش ولوو را تا اواسط دهه میلادی به خود اختصاص دهند و این شرکت تا سال ۲۰۳۰ تنها خودروهای برقی را بفروشد.

 طبق گزارش رویترز، مجموع فروش در اروپا، بزرگ‌ترین بازار ولوو کارز، در ماه مارس ۳۳درصد رشد کرد و فروش خودروهای تمام‌الکتریکی نسبت به سال گذشته ۶۶درصد افزایش یافت. کل فروش در ایالات‌متحده، ۵۰درصد افزایش یافت که با کمک مدل‌های پلاگین هیبریدی بود.

 این در حالی است که فروش خودروهای تمام‌الکتریکی ۶۶درصد کاهش یافت. فروش کلی در سه ماه اول، ۱۲درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که ناشی از افزایش ۲۷درصدی خودروهای تمام‌الکتریکی بود.
برچسب ها: ولوو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران