کد خبر : ۵۹۹۰۱
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۱
فروش خودروهای برقی هند در سال جاری ۶۶درصد پس از دوبرابر شدن در سال ۲۰۲۳ افزایش می‌یابد.
به گزارش خودروکار -  شرکت تحقیقاتی کانترپوینت اعلام کرد که انتظار می‌رود فروش خودروهای برقی در هند پس از دو برابر شدن در سال ۲۰۲۳، امسال ۶۶درصد افزایش یابد زیرا یارانه‌های دولتی به افزایش تقاضا و ایجاد زیرساخت‌های حمایتی در این کشور کمک می‌کند.

 رشد سریع فروش در حالی است که رشد خودروهای برقی در سایر بازارهای مهم مانند ایالات‌متحده و چین در حال کاهش است. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۳۰، خودروهای برقی نزدیک به یک‌سوم بازار خودروهای شخصی هند را تشکیل می‌دهند.


استقبال هندی‌ها از خودروهای برقی
بازار خودروهای برقی هند، کوچک اما رو به رشد و تحت سلطه خودروساز داخلی تاتا موتورز است. مدل‌های برقی ۲درصد از کل فروش خودرو در سال ۲۰۲۳ را تشکیل می‌دادند، اما دولت هند قصد دارد ۳۰درصد را تا سال ۲۰۳۰در نظر بگیرد.

 در صورتی که خودروسازان متعهد به سرمایه‌گذاری حداقل ۵۰۰میلیون دلاری و شروع تولید داخلی طی سه سال آینده شوند، دولت هند در ماه گذشته مالیات واردات خودروهای برقی را بر برخی از مدل‌ها کاهش داد که به عنوان یک پیروزی برای خودروسازان خارجی از جمله تسلا تلقی می‌شود. رویترز گزارش داد که تسلا تولید خودروهای فرمان‌راست را در کارخانه خود در آلمان برای صادرات به هند در اواخر سال جاری آغاز کرده است.
برچسب ها: خودروهای برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران