کد خبر : ۵۹۸۳۵
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۱
مدیرعامل توانیر خبر داد:
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: در جلساتی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ایستگاه های شارژ خودروهای برقی داشتیم، مقرر شد در هشت نقطه از تهران این ایستگاه‌ها با ظرفیت حدود هشت مگاوات احداث شود.
به گزارش خودروکار - از توانیر، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: در این خصوص هشت نقطه در تهران و نقاطی در سایر مناطق کشور در نظر گرفته شده است که در صورت جانمایی و تعبیه ایستگاه های مورد نظر، وزارت نیرو همکاری لازم را برای تامین برق آنها خواهد داشت.

وی بیان‌داشت: تعرفه شارژ خودروهای برقی همانند تعرفه مشترکان تجاری و با نرخ ٥٤٧ تومان در هر کیلووات محاسبه می شود.

مدیرعامل توانیر با اشاره به تنوع خودروهای برقی در جهان، ادامه‌داد: در کشور برنامه ریزی توسعه این خودروها که حدود ٨٠ هزار خودرو اعم از عمومی و سواری را در بر می گیرد، برای میان مدت انجام شده که از این تعداد نیز در کوتاه مدت درخواست هایی برای ایجاد ایستگاه شارژ ١٠ هزار خودرو ارائه شده که نیاز به هشت مگاوات برق دارد و قابل تامین است.

رجبی مشهدی خاطرنشان‌کرد: وزارت صمت برای میان مدت لازم است محل ایستگاه های شارژ را ارائه کند و مطابق برآورد انجام شده، با افزایش تعداد خودروها این میزان تا ٤٠ مگاوات نیز قابل افزایش است.

وی در عین حال تاکید کرد: تقویت زیرساخت‌های تامین برق خودروهای برقی در دستور کار قرار گرفته است که با نهایی شدن آن از سوی وزارت صمت ابلاغ خواهد شد.

به گفته این مقام مسوول، در این طرح ملاحظات تامین برق اکثر مردم که خودروی برقی نداشته، اما باید برق پایدار داشته باشند در نظر گرفته شده است تا ایستگاه های شارژ در ساعت هایی غیر اوج بار شارژ کنند.

مدیرعامل شرکت توانیر در ادامه با بیان اینکه در حال تامین زیرساخت های مربوط به اجرای این طرح هستیم، یادآور شد: برنامه هایی برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر داریم که عملیات اجرایی آنها آغاز شده تا در سال ١٤٠٣ از توان تولید برق این نیروگاه ها در شبکه برق کشور استفاده کنیم.

وی تصریح‌کرد: وقتی از نیروگاه تجدیدپذیر برق تولید کرده و از خودروی برقی استفاده می کنیم، آلودگی هوا را مهار کرده و مزیت استفاده از خودروهای برق دو چندان خواهد شد.
برچسب ها: خودروهای برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران