کد خبر : ۵۹۸۰۴
تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۸
سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران گفت: براساس قانون خودروهای شخصی از زمان تولید به مدت چهارسال از انجام معاینه فنی معاف هستند و دارندگان خودروهای تولید سال ۹۹ و قبل از آن باید برای انجام معاینه فنی دوره‌ای با توجه به سال و ماه تولید خودرو یا تاریخ معاینه فنی قبلی به مراکز مراجعه کنند.
به گزارش خودروکار -  از ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، سید محمد میرزایی قمی روز سه‌شنبه اظهار کرد: در فروردین امسال خودروهای تولید داخل فروردین ۱۳۹۹ و ماقبل و خودروهای وارداتی مارس ۲۰۲۰ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند ضمنا معاینه فنی وسایل نقلیه به صورت مکانیزه با دوربین‌های سطح شهر کنترل می‌شود و وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی در صورت تردد روزانه مبلغ ۵۲ هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی در خصوص وضعیت مراجعات خودروها برای دریافت معاینه فنی در یک هفته سال جدید افزود: با توجه به ادامه خدمت رسانی مراکز معاینه فنی در ایام تعطیلات نوروز از ابتدای امسال حدود ۲۲ هزار دستگاه خودرو به مراکز شهر تهران مراجعه کرده‌اند که یک در صد از این مراجعات مربوط به خودروهایی است که امسال مشمول معاینه فنی هستند.

کدام خودروها امسال مشمول اخذ معاینه فنی هستند

به گفته میرزایی قمی، بخشی از این مراجعات مربوط به خودروهای میهمانان نوروزی شهر تهران بود که جهت رفاه حال این عزیزان در نیمه نخست فروردین پذیرش در همه مراکز معاینه فنی پایتخت بصورت حضوری انجام شده و نیازی به اخذ نوبت اینترنتی و غیر حضوری نیست.

شهر تهران از بضاعت ۶۴ خط معاینه فنی مختص خودروهای سبک در ۱۷ مرکز معاینه فنی ثابت و ۱۵ واحد سیار تک خطه و همچنین سه مرکز معاینه فنی تک خطه مختص خودروهای سنگین برخوردار است که شهروندان می‌توانند جهت اطلاع از آدرس و نحوه فعالیت مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه و یا با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس بگیرند.

 
 

برچسب ها: معاینه فنی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران