کد خبر : ۵۹۷۸۹
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵
مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری خبر داد؛
مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از جابه‌جایی بیش از ۲۵۰ میلیون نفر در کشور در سال گذشته توسط ناوگان مسافری خبر داد.
به گزارش خودروکار - از وزارت راه و شهرسازی، داریوش باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوبی در استان مرکزی برای جابه‌جایی مسافر در طول سال انجام شده و به نوعی در اجرای طرح‌های ویژه مانند نوروز، اربعین و ارتحال امام خمینی(ره) کمک‌حال استان‌های همجوار هم بوده است.

باقرجوان ادامه داد: تمام این اقدامات باقیات الصالحات به شمار می‌رود که قدر مسلم برکتی برای سایر ایام سال خواهد بود.

وی با اشاره به بازدید از پایانه مسافربری اراک گفت: در بخش کالا و در بخش مسافری پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد که اهمیت آن بر هیچکس پوشیده نیست. حمل و نقل نه تنها یک صنعت مشتق به شمار می‌رود بلکه در خدمت سایر فعالیت‌ها نیز قرار دارد.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: ارائه خدمات در ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، راهیان نور و اربعین حسینی لوح زرینی بر افتخارات و فعالیت‌ها به شمار می‌رود. فعالیت‌های حمل و نقل جاده‌ای و این حجم از جابه‌جایی در هیچ مکانی در دنیا اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.

وی اضافه کرد: برای سال جاری فعالیت‌های بهتر و جدیدتری در دستور کار قرار دارد. موضوع مسافران چه در ناوگان شخصی و چه در ناوگان عمومی، ریلی، هوایی‌ و جاده‌ای باید جدی گرفته شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در حال حاضر با تکمیل بانک‌های اطلاعاتی توسط نرم‌افزارهای هوشمند در اختیار، فعالیت‌های ویژه‌ و گسترده‌ای براساس برنامه‌ریزی مدون اجرایی می‌شود که این مهم موجب بهره‌وری است و مدیریت سیستمی در حوزه حمل و نقل جاده‌ای را به دنبال خواهد داشت.

باقرجوان افزود: در حوزه جاده باید مردم را با بخش حمل و نقل و جاده‌ای آشتی داد. با تجمیع سامانه‌های موجود و با شناسنامه‌دار کردن، بهره‌وری در این بخش را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در حوزه حمل بار و مسافر مزیت‌های بسیار زیادی وجود دارد که مغفول مانده است، گفت: مناسب‌ترین و چابک‌ترین شرایط در جابه‌جایی بارهای سریع، ناوگان حمل و نقل جاده‌ای بوده و این مهم مزیتی است که باید مورد ساماندهی قرار گیرد تا شرایط مطلوب‌تری ایجاد شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در بخش صنفی یکی از موضوعاتی که پیگیری می‌شود، بحث تعاونی است که باید حتماً تشکیل شود و یکی از مباحثی است که امسال به طور جدی باید به آن پرداخت.

باقرجوان با بیان اینکه وضعیت ناوگان استان مرکزی مطلوب است ولی کافی نیست. گفت: در این بخش ۱۸ درصد افزایش ظرفیت و افزایش فعالیت را شاهد هستیم و قطعاً در سال جاری این رقم افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: سال گذشته نزدیک به ۲۵۰ میلیون مسافر در کشور جابه‌جا شده است. در مورد افزایش کرایه حمل مباحثی مطرح است و بخشنامه‌ای از سوی ریاست سازمان اعلام شده و طی آن مقرر شده است که رانندگان موظف هستند نسبت به تغییر وضعیت اتوبوس خود اقدام و شرایط لازم را در وسیله نقلیه خود فراهم کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به بازدید از وضعیت ناوگان گفت: این موضوع نقطه عطفی است تا بتوان سرمایه‌گذاران را جذب کرد. ضمن اینکه تلاش‌های خوبی در زمینه ارائه تسهیلات به ناوگان‌های حمل و نقل صورت گرفته است. باید از تسهیلات برای اوِرهال و کیفیت خدمات استفاده شود تا به ظرفیت‌های موجود کمک شود و بدنبال آن وضعیت ناوگان ارتقاء یابد.
برچسب ها: راهداری
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران