کد خبر : ۵۹۷۷۳
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۲۵
رییس پلیس راه کشور با بیان اینکه افزایش جریمه‌های رانندگی ارتباطی به معیشت مردم ندارد، گفت: بیش از ۹۰ درصد رانندگان قانونمند هستند.
به گزارش خودروکار -  حسن مومنی رییس پلیس راه کشور در آیین آغاز سراسری پویش چشم به راهیم با بیان اینکه اگر فرهنگ سازی کنیم می توانیم در کاهش تصادفات تاثیرگذار باشیم، اظهار کرد: سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خواب‌آلودگی چهار عامل بروز تصادفات است.

وی با بیان اینکه ایمن ترین راههای ما آزادراه‌هاست، افزود: این درحالی است که تعداد فوتی ها در این آزادراه ها بالاست، چراکه سرعت حرکت زیاد است.

رییس پلیس راه کشور گفت: اگر بتوانیم موارد ذکر شده را کنترل کنیم، قطعا می توانیم برای سال آینده روزنه خوبی را برای کاهش تصادفات رانندگی داشته باشم.

وی تاکید کرد: در نوروز گذشته 1217 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند. آمار پزشکی قانونی برای 11 ماه امسال حاکی از تلفات جانی حدود 18 هزار و 500 نفر در تصادفات رانندگی است.

وی بیان کرد: تمرکز پلیس روی 30 کیلومتری شهرهاست؛ چراکه اگر پایان سفر باشد خستگی بیشتر است و هم اینکه در‌30 کیلومتری شهرها تراکم جمعیت بیشتر است.

رئیس پلیس راه با بیان اینکه بیش از 90 درصد رانندگان قانونمند رانندگی می کنند، اضافه کرد:  در رانندگی کوچک ترین اشتباه می تواند به آخرین اشتباه تبدیل شود. بنابراین با رانندگان حادثه ساز برخورد شده و از سفر آنها در ایام نوروز جلوگیری به عمل می آوریم.

مومنی در ادامه با بیان اینکه مبلغ جریمه‌های رانندگی بازدارنده نیست، گفت: از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم پیگیری های لازم را در این رابطه داشته باشد. افزایش جریمه‌های رانندگی ارتباطی به مباحث مربوط به معیشت مردم ندارد.
برچسب ها: پلیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران