کد خبر : ۵۹۷۳۸
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه خط ۶ مترو تهران با ۴۲ کیلومتر طول و ۳۲ ایستگاه، شمال غرب تا جنوب شرق پایتخت را پوشش می‌دهد، گفت: غرب تهران با افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو از بُن‌بست ترافیکی خارج می‌شود.
به گزارش خودروکار -  محسن هرمزی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه خط 6 متروی تهران با 42 کیلومتر طول و 32 ایستگاه (با احتساب توسعه جنوبی)، پهنه وسیعی از شمال غرب تا جنوب شرق پایتخت را در بر‌ گرفته و به‌زودی با تکمیل ایستگاه‌های آن به یکی از پُر‌مسافرترین خطوط شبکه متروی تهران تبدیل خواهد شد، گفت: فردا، سه ایستگاه بهار شیراز، آیت‌الله کاشانی و شهدای کن به همراه ورودی‌های جدید ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران در این خط به بهره‌برداری می‌رسند.


وی افزود: علاوه بر این، ایستگاه تبادلی دانشگاه تربیت مدرس که قبلاً افتتاح شده و دسترسی خط 7 آن در اختیار مردم قرار گرفته بود، از فردا دسترسی خط 6 آن که شامل گالری‌ها و سالن بلیت‌فروشی مجزاست نیز افتتاح شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به افتتاحیه‌های هفته آخر اسفند در شبکه حمل و نقل ریلی پایتخت اظهار کرد: در یک سال اخیر، 10 ایستگاه در خط 6 به بهره‌برداری رسیده و به این ترتیب، تعداد ایستگاه‌های تکمیل شده خط 6 از 13 ایستگاه تا پیش از زمستان سال گذشته به 23 ایستگاه در پایان زمستان سال جاری می‌رسد.

هرمزی با بیان اینکه سال آینده نیز تلاش خواهیم کرد تا 4 ایستگاه باقی‌مانده از بخش اصلی خط 6 شامل ایستگاه‌های سرباز، استاد نجات‌اللهی، میدان خراسان و خیابان شهدای 17 شهریور را به اتمام برسانیم، تصریح کرد: به این ترتیب، تمام 9ایستگاه‌های خط 6 از دولت‌آباد تا کوهسار و کن به طور پیوسته در خدمت شهروندان قرار می‌گیرد.

وی در مورد افتتاح ایستگاه‌های بهار شیراز، آیت الله کاشانی و شهدای کن در خط 6 که فردا افتتاح می‌شوند، توضیح داد: ایستگاه بهار شیراز در بخش میانی خط 6 و ایستگاه‌های آیت‌ الله کاشانی و شهدای کن در قطعه شمالی این خط واقع شده‌اند که با بهره‌برداری از آنها، در واقع تمام ایستگاه‌های نیمه شمالی خط 6 تکمیل شده و مسیری پیوسته در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و همزمان، ورودی های جدید ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران که سال گذشته با ساخت ورودی اول افتتاح شده بودند نیز به بهره‌برداری می‌رسند.

هرمزی با اعلام اینکه ایستگاه‌هایی که فردا افتتاح می‌شوند، عملاً غرب تهران تا حد زیادی از بُن‌بست ترافیکی خارج می‌شود به جهت اینکه محلات و خیابان‌های پُر رفت و آمدی همچون جنت‌آباد جنوبی، آیت‌الله کاشانی، شهید آبشناسان، شهران شمالی، کن و سازمان برنامه شمالی را تحت پوشش قرار می‌دهند، بسیار مهم و پُرمخاطب هستند، تأکید کرد: تمامی این ایستگاه‌ها به پله برقی و آسانسور مجهز بوده و برای افراد کم‌توان جسمی و حرکتی مناسب‌سازی شده‌اند. 

معاون شهردار تهران در خاتمه با تأکید بر اینکه اتفاق قابل ذکر دیگر در برنامه آخر سال شبکه متروی تهران، آغاز بهره‌برداری از ایستگاه تبادلی دانشگاه تربیت مدرس در خط 6 است که تا پیش از این، بخش مربوط به خط 7 آن راه‌اندازی شده بود، خاطرنشان کرد: از فردا، مسافران خط 6 می‌توانند از این ایستگاه به طور مستقل استفاده کنند.
برچسب ها: مترو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران