کد خبر : ۵۹۷۳۳
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵
امروز انجام گرفت؛
بهره‌برداری همزمان از ۳ ایستگاه مترو بهار شیراز (بیمارستان خانواده)، آیت الله کاشانی و شهدای کن به همراه ورودی‌های جدید ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران در خط ۶ مترو تهران امروز انجام شد.
به گزارش خودروکار - بهره‌برداری همزمان از ۳ ایستگاه بهار شیراز (بیمارستان خانواده)، آیت الله کاشانی و شهدای کن به همراه ورودی‌های جدید ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران در خط ۶ مترو تهران امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد.

هرمزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این مراسم گفت: بیش از آنچه ۲۵ سال گذشته واگن تهیه شده، بزودی برای تهران رقم خواهد خورد.

وی افزود: در سال آینده بهار حمل و نقل را خواهیم داشت و از همکاری دولت، وزارت صمت، سازمان شهرداری‌ها و وزارت کشور و نیرو تشکر می‌کنم.

گفتنی است؛ خط ۶ متروی تهران با ۴۲ کیلومتر طول و ۳۲ ایستگاه (با احتساب توسعه جنوبی)، پهنه وسیعی از شمال غرب تا جنوب شرق پایتخت را در بر گرفته و با تکمیل ایستگاه‌های آن به یکی از پر مسافرترین خطوط شبکه متروی تهران تبدیل خواهد شد.

ایستگاه بهار شیراز در بخش میانی خط ۶ و دو ایستگاه دیگر در قطعه شمالی این خط واقع شده‌اند؛ با بهره‌برداری از ایستگاه‌های آیت الله کاشانی و شهدای کن، در واقع تمام ایستگاههای نیمه شمالی خط ۶ تکمیل شده و مسیری پیوسته در اختیار شهروندان قرار گرفته می‌شود.

در یک سال اخیر، ۱۰ ایستگاه در خط ۶ به بهره‌برداری رسیده و به این ترتیب، تعداد ایستگاه‌های تکمیل شده خط ۶ از ۱۳ ایستگاه تا پیش از زمستان سال گذشته به ۲۳ ایستگاه در پایان زمستان سال جاری رسید.
برچسب ها: مترو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران